Praha: Magické pohledy: Třírozměrné kouzlo za pár korun

Magické pohledy: Třírozměrné kouzlo za pár korun

Magic CardsMoc pěknou malou hračku pro technické nadšence nabízí společnost Jirasgames. Za pomoci mobilu s ní „postavíte“ třírozměrný model Pražského hradu přímo před očima. Vypadá to jako kouzlo, a přitom stojí jen pár korun.

Máte báječnou příležitost  rozehrát soukromou multimediální show nad klasickou papírovou pohlednicí Prahy! Na první pohled jsou Magic Cards jen obyčejné pohledy. Když však na pohlednici namíříte mobil s aplikací, zobrazí vám na displeji mobilu reálný 3D model památky, doplněný o doprovodný zvuk a popis. Unikátní projekt interaktivních pohledů využívá technologii augmentované reality a pochází z dílny vývojáře Jiřího Mikoláše.

Na Magic Cards si můžete zobrazit Pražský hrad a dotykem na displeji spouštíte informace o jednotlivých památkách v něm, ale také zvukový dooprovod – třeba zvonění svatovítských zvonů.

„Na nových pohledech mě nejvíce baví reakce lidí, kterým je ukážu. Skutečné a neskrývané nadšení střídají ohlasy typu To je fantastické, Opravdové kouzlo nebo Jak to děláte,“ komentuje autor svůj nápad.

Podívejte se, jak to funguje:

Aplikaci si stáhnete zdarma v druhé polovině června. Je vhodná pro mobilní telefony s Android nebo iOS. Originální pohlednice Magic Cards s šesti motivy Pražského hradu a s popisem ve čtyřech jazycích se začnou prodávat v první polovině července. Jejich cena bude 29 Kč.

zdroj: magic-cards.cz

 

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář