Praha: Velikonoční trhy 2015: Kde koupíte kraslice a jehněčí?

Velikonoční trhy 2015: Kde koupíte kraslice a jehněčí?

Praha: Velikonocční trh na Staroměstském náměstí

foto: trhypraha.cz

Pomlázky a kraslice, květiny i čerstvé potraviny, lidové tance a zpěvy, divadelní vystoupení, zajímavé výstavy, ale také výtvarné dílny pro děti i pro dospělé: To všechno nabídnou pražské velikonoční trhy.

Schválně – kdy jste si naposledy namalovali kraslici? Vydejte se za vítáním jara do pražských ulic! Víte, kde najdete nejzajímavější a nejširší nabídku? Nejhezčí kraslice a pomlázky?

Nejvíce určitě v centru na Praze 1, ať už je to Václavské a Staroměstské náměstí nebo náměstí Republiky.

Na další tržiště potom musíte vyrazit na Prahu 2 (Náměstí Míru a Rašínovo nábřeží), Prahu 3 (náměstí Jiřího z Poděbrad), Prahu 5 (pěší zóna Anděl) a Prahu 10 (Kubánské náměstí). Co pražské velikonoční trhy nabízejí?

Staroměstské a Václavské náměstí

Oslavy Velikonoc v centru Prahy budou letos ve znamení návratů ke kořenům a tradicím. Návštěvníci Staroměstského náměstí se mohou těšit na tradičně pestrý program na pódiu před Týnským chrámem, který probíhá už od 21. března. V jeho rámci vystoupili a vystoupí děti i dospělí, folklorní soubory, taneční školy či mažoretky. Tržiště nabízí tradiční velikonoční drobnosti: dekorace, kraslice, pomlázky a další řemeslné výrobky, ale také lahodný trdelník, vynikající domácí uzeniny, malovaný medový perník, voňavé beránky a mazance.

Příjemnou procházku jarní Prahou můžete protáhnout přes stánky na náměstí Republiky, které prostor před Palladiem promění v rozkvetlou jarní zahradu. Nejmenší potěší pestré slepičky, neposedná kuřátka a barevné kraslice. Na spodní části Václavského náměstí je potom nabídka podobná jako na Staroměstském. Na obou místech potrvají slavnosti až do soboty 11. dubna.

Naše doporučení:

Smíchovský Anděl

Také na pěší zóně Anděl jsou už tradiční Velikonoční trhy v plném proudu. Nakoupit tam můžete pomlázky a ručně malované kraslice, ale i květiny a nejrůznější dekorace, nejčastěji velikonoční zajíčky a kuřátka, ale též svíčky, dřevěné hračky nebo výrobky z proutí. Trhy zabírají i desítky stánků s farmářským zbožím jako mazance, jidáše a beránci, uzeniny nebo sýry.

Vinohradské náměstí Míru

Na Náměstí Míru jaro uvítali 21. března. Velikonoční trhy stále ještě probíhají a potrvají až do Velikonočního pondělí 6. dubna. Celkem 42 prodejních stánků nabízí klasický velikonoční sortiment z Čech, Slovenska i Polska: malovaná vajíčka a pomlázky, dekorační výrobky z uměleckých dílen, ať už jsou to sváteční vazby, výrobky z proutí, svíčky, krajky vyšívané, háčkované i paličkované, batiky nebo dřevěné hračky. Nechybí samozřejmě velikonoční pečivo a další nejen jarní lahůdky.

Jiřák, Náplavka a Kubáň

Zůstáváte na Velikonoce v Praze nebo odjíždíte těsně před velikonočním pondělím? Zastavte se na Náměstí Jiřího z Poděbrad pro vajíčka, kopřivy, nádivku, velikonoční beránky a zajíčky, jehněčí maso a mladou drůbež – a také pro výzdobu – osení, kraslice a samozřejmě nezbytné pomlázky. V pátek 4. dubna a v sobotu 5. dubna budou na Jiřáku farmáři s velikonočním zbožím, dobrým občerstvením a vstřícným slovem. Dospělé zabaví živá hudba, děti potom kreativní dílna s velikonoční tématikou.

Velikonoční sortiment všeho druhu potom hospodyňkám na poslední chvíli, v sobotu 4. dubna, dodají tradiční farmářské trhy na Náplavce na Rašínově nábřeží. Budete tam moci nakoupit všelijaké velikonoční dobroty jako mladá drůbež, jehněčí maso či jarní kopřivy ve svazcích. Děti i dospělí se také naučí uplést pomlázku. Otevírací doba od 10 do 16 hodin.

Zboží inspirované Velikonocemi nabízejí také farmářské trhy na Kubánském náměstí, které probíhají vždy v úterý a čtvrtky od 8 do 18 hodiny a o sobotách od 8 do 14 hodin.

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář