Praha: Kam se rádi vracíme: vinotéka ve Vlnité

Kam se rádi vracíme: vinotéka ve Vlnité

Vinotéka Hammer, Praha 4

foto: Praha levně

Vinotéka v garáži – to zní jako z budovatelských devadesátých let. Kdybyste však někdy zavítali v pozdních odpoledních hodinách do Braníka v Praze 4, určitě se vám tam bude líbit.

Vinotéka ve Vlnité ulici je to totiž přesně to správné, skryté místo, o kterém vědí jenom místní. Manželé Hammerovi mají víno jako svého koníčka pro volný čas a záminku, aby se mohli scházet se sousedy.

Tomu také odpovídá otevírací doba: pouze všední dny od 17 do 20 hodin. Je to jen krátká doba na posezení, když se ale náhodou ocitnete poblíž , určitě nebudete malé zacházky litovat. Spíš vám přijde škoda, jak rychle ty tři hodinky uběhnou…

Císaři Karlu IV. se sice české víno zdálo poněkud trpké, o vínech moravských to však rozhodně neplatí. A vinotéku ve Vlnité zásobuje tradiční rodinné vinařství Pavel Hruška ze slovácké obce Blatnice pod Sv. Antonínem, které se soustředí na výrobu přívlastkových vín, odrůdově charakteristických pro tuto oblast.

Vinotéka ve Vlnité tak nabízí vína opravdu dobrá, a to nejen cenově i kvalitou příjemná rozlévaná, ale také klasické sedmičky obsahující harmonická, jemná a svěží vína s typickým „terroir“. Jejich unikátní chuť  se rodí ze slováckých hroznů pěstovaných podle ekologických zásad a zpracovaných klasickou technikou a dělala by čest i velkým vinotékám.

Jak útulně vypadá vinotéka ve Vlnité, se můžete podívat tady:


foto: Praha levně

1 komentář »

  1. Dobry den pani hamerova rad bych se vas zeptal prodavate sedmickova vina a za jakou cenu dekuji jirousek tel 607419123

    Komentář jiri jirousek — 7.11.2014 @ 09:24

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář