Praha: V Praze na výletě či na služebce? Ušetřete!

V Praze na výletě či na služebce? Ušetřete!

foto: Indigo

foto: Indigo

Pokud nejste ostřílený obyvatel největší české metropole a chystáte se do Prahy jen na několik dní, může se vám hodit pár rad, jak zbytečně neutrácet víc, než je potřeba.

Šetřete svoji peněženku a mějte tak víc peněz na to, čím je Praha skutečně jedinečná – na společenský život. Jak na to?

1. Pijte kohoutkovou!

Většina domácností v naší republice má k dispozici kvalitní vodu i z kohoutku a nejinak je tomu v Praze. Nenechte se zvyklat drby o tom, že má Praha špatnou pitnou vodu! Raději si pořiďte kvalitní lahev, kterou budete mít rádi, a vesele si do ní čepujte kohoutkovou vodu.

Stačí ji nechat chvíli odstát v otevřené lahvi a pak do ní vhodit plátek citronu. Navíc si můžete dát zdarma nebo mnohem levněji kohoutkovou vodu také v řadě restaurací.

2. Plaťte hotově

Je sice pravda, že téměř všude jsou platební terminály, ale kdo z nás se díky kartě v obchodě nerozšoupnul víc, než původně chtěl? Zvlášť na cestách, kdy jsme obklopeni spoustou obchodů, jejichž nabídka je pro nás nová, je těžké odolat pokušení. Pokud máte vybrané peníze, víte s čím v peněžence počítat.

3. MHD s výhodnou jízdenku

Vždy, když zůstáváte v Praze déle, než několik hodin, vyplatí se nekupovat jednotlivé jízdenky na 30 nebo 90 minut, ale na delší časový úsek – 24 nebo 72 hodin. Spočítejte si nejvýhodnější jízdné pro svůj pobyt na v Praze na webových stránkách  městské organizace ROPID!

4. Půjčte si kolo

Praha sice není tak bike-friendly město jako třeba Amsterdam, Berlín nebo Budapešť, ale při troše cyklistické šikovnosti se dá městem pohybovat na kole celkem komfortně a levně. Obzvlášť v letních měsících je to skvělá svoboda pohybu a hlavně dýchání, protože se vyhnete upoceným tramvajím a autobusům.

5. Bydlete u někoho

Různé ubytovací portály navazují na tradici oblíbené sociální sítě CouchSurfing a posouvají ji na vyšší úroveň. Řada lidí už neřeší ubytování na cestách jiným způsobem. Za ceny nižší o stovky až tisíce korun než hotely nabízejí Pražané spoustu krásných míst ke krátkodobým pobytům, ať už se to týká volných pokojů se společným zázemím nebo celých volných bytů. Vše záleží jen na tom, kolik chcete ušetřit či utratit, úroveň ubytování pak přiměřeně odpovídá ceně.

Naše tipy:

1 komentář »

  1. Na služebky do Prahy jezdím nejradši na jeden den, na jídlo chodím do KFC, už jsem si i zapamatoval obsluhu :-) Když jedu na vícedenní školení, našel jsem si krásný a příjemný hotýlek, blízko místa kde se školí, vodu tam opravdu piji kohoutkovou, lepší než přeslazené bryndy. Navíc je blízko Kauland, kde jsem objevil 2kg mandarinek za 29,90 Kč.Na kole jezdit nemůžu, i kdybych chtěl, kupuji si max.3 jízdenky na Metro.

    Komentář Zdeněk — 3.1.2016 @ 23:21

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář