Praha: 5 míst, kterým se v Praze raději vyhnout

5 míst, kterým se v Praze raději vyhnout

praha-ve-smeckach

foto: Kuba Plíhal, Citybee.cz

Praha patří k metropolím víceméně bezpečným. Nicméně pořád je to milionové město, jenž láká jako můry na světlo to nejlepší i nejhorší z celé republiky.

V Praze se vám sice nestane, že do kina vlítne maniak a začne střílet do lidí nebo že po vás na ulici někdo skočí a začne vás jíst zaživa. Krádeže ovšem policie řeší jako na běžícím pásu a na pár agresivních feťáků či alkoholiků také můžete narazit.

Vyplatí se proto dodržovat základní bezpečnostní pravidla a některým místům se v noci raději vyhnout. Které jsou nejnebezpečnější pražské ulice?

Václavské náměstí, Praha 1

Další oblíbené dostaveníčko podivných existencí je horní část Václaváku, kde si lze vybrat z mnoha druhů zážitků. Patří sem ulice Ve Smečkách, přezdívaná České Las Vegas. Holky se svíjejí ve výlohách a vábí davy nočních turistů, otupělých českým pivem. Kdyby náhodou někdo bloudil, k dispozici přiskočí hned několik “navaděčů”. Ti jsou nejčastěji z Afriky, navedou je správným směrem a návdavkem nabídnou nějaký ten fet.

Vrchlického sady, Praha 1

Pro další adrenalinový zážitek netřeba chodit daleko, Opletalova ulice je hned naproti. Bezdomovci, povalující se fetky, bordel a tma. Když už se člověku poštěstí a vyhne se konfrontaci, dojde do Vrchlického sadů zvaných výstižně Sherwood. Vestibul metra Hlavní nádraží se sice po rekonstrukci tváří jako luxusní stavba západního typu, ovšem jen dokud nevkročíte před budovu do parku zvaného Sherwood. Tady můžete koupit cikánskou prostitutku za stovku, gram perníku taky za kilo a pokud byste rádi oboje, usmlouváte to dohromady za sto pade. Je libo trávu, krabicák nebo kokain? K dostání též zde.

Podívejte se, jak to v nejnebezpečnějších pražských ulicích vypadá:

Palmovka, Praha 8

“Kde to máš, tys to ztratil?!” řve zjizvený týpek, kterému by člověk tipnul něco mezi 18 a 45 lety, obličej rozškrábaný do krve, a neustále si popotahuje kalhoty. Jeho přítelkyně na tom není o moc lépe. Konverzace o dávce se dá bez úhony vyposlechnout, pokud se na vás tyhle typy ze záhadného důvodu nezaměří a nezačnou po vás švihat roztěkanými pohledy. To už člověk znejistí a začne telefonovat všem známým, přestože má vybitou baterku. Dalším folklorem bývají prořezané baťohy a kapsy u kalhot nešťastlivců, které spánek přemůže při průjezdu touto lokalitou.

Plzeňská, Praha 5

Za zmínku určitě ještě stojí stará dobrá Plzeňská a Nádražní, kde máte po nocích též o zábavu postaráno. Gangy puberťáků pobíhající všude možně by byly v pohodě, pokud by nepobíhaly, aby vás rozptýlili. V tašce už po deseti krocích nemáte ani peněženku, ani mobil a nakonec nemáte ani tu tašku. A kdyby to jen trochu šlo, nemáte ani boty.

Husitská, Praha 3

A neměli bychom zapomenout ani na Husitskou ulici. Kyslík nahrazují výpary z aut a autobusů, které se zde sunou od rána do večera v koloně, takže každý radši zaleze do první herny, kterou potká. Nebloudí dlouho, herna nebo nonstop bar je tu v každém třetím baráku. Nejčerstvější story se stala pár týdnů zpět, kdy do místního baru přišli dva Bělorusové a nasměrovali si to rovnou k páru, který si zrovna balil jointa. Trávu si bez mrknutí oka vzali a když se holka vzepřela a začala se dožadovat vrácení, dostala dvě dobře mířený…

zdroj: Dominika Jelínková, Citybee.cz
foto: Kuba Plíhal

Co možná o Praze nevíte:

Komentáře: 9 »

 1. Docela dobré místo je také opatřilka, za poslední 4 roky tu bylo 6 vražd, o čemž svědčí křížky po stranách cesty. Neznalé překvapí že cesta spojující holyni s Velkou ohradou v částech kde by osvětlena být měla tak není. Občas se u nádraží vynoří několik existencí, pak je těžké se rozhodnout, který z dlouhých a prudkých kopců vyběhnout zpět. V 60letech tu blízko rusáci zavraždili dvě holky…

  Komentář goomba — 19.1.2015 @ 19:12

 2. No tak lidem, co lezou s do heren, to snad i patri.

  Komentář vlk — 19.4.2015 @ 10:44

 3. Na fotce to není Husitská na Praze 3, ale Anděl v Praze 5!!! Docela chyba, ne?

  Komentář Petr A. — 19.4.2015 @ 22:33

 4. Jake stesti ze tam nezijem

  Komentář Dyx — 26.6.2016 @ 15:37

 5. Pro Dyxe, jj lepší žít v maloměstě kde to stojí za hovno všude.

  Komentář Morty — 26.8.2016 @ 11:25

 6. Nusle tam můžete taky připsat

  Komentář Praha 100 — 5.10.2016 @ 11:02

 7. Žižkovu a Libni zdaleka se vyhni.

  Komentář iara — 12.12.2019 @ 19:42

 8. A co si myslite o Nuslich? Tady vidim nekdo pripsal i Nusle.

  Komentář ZinkaOto — 8.4.2022 @ 15:30

 9. Proč Nusle a ktera čast Nusli je blba – bydlim v Nuslich, jsem tady nova, tak bych rada vedela kam ne chodit tady.

  Komentář ZinkaOto — 26.4.2022 @ 00:42

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář