Praha: Praha v pohybu

Plavecký bazén Hostivař: čistota a málo lidí

foto: koupalistepraha.cz

foto: koupalistepraha.cz

Krytý plavecký bazén v Hostivaři nabízí především pohodlí a čisté šatny. Má však omezenou otevírací dobu, protože je přednostně určen pro výuku studentů Karlovy univerzity.

Doporučujeme proto návštěvu o víkendu, před prázdninami nebo před Vánoci. A ještě si raději předtím ověřte, zde se třeba nekonají nějaké plavecké závody, kurzy plavání pro žáky základních škol, případně lekce pro potápěče.

Pohodlné a příjemné plavání

I přes tato omezení se vám návštěva bazénu vyplatí. provoz je totiž dobře zorganizovaný, takže si pohodlně zaplavete, aniž byste museli kličkovat. Celý článek …

Aquapalace Praha: největší bazén ve střední Evropě

Praha-východ, aquapark v Čestlicích

Tobogán

Obří vodní svět v Čestlicích na východním okraji metropole nabízí pod jednou střechou zábavu a odpočinek pro celou rodinu. Jeho srdcem je vnitřní plavecký bazén a dětský bazén s oblíbeným vrakem pirátské lodi.

Děti i dospělí se vyřádí na spoustě atrakcí ve třech palácích a venkovní zóně: mohou si užít šest tobogánů, tři skluzavky, spacebowl, ale také venkovní bazén a bazén s umělým vlnobitím, dětská vodní hřiště se skluzavkami a brouzdališti, dekorativní akvária s mořskými hvězdicemi, ježky, korály, pestrobarevnými rybičkami a žralokem černoploutvým. Celý vodní svět je protkán 450 metry místy pomalé, místy dravé řeky. Vše doplňují vířivky, masážní lavice, relaxační terasy s lehátky a půvabná venkovní zahrada.
Celý článek …

Plavecký areál Šutka: na světové úrovni

Plavecký areál Šutka

foto: youtube.com

Teprve rok provozu oslaví v prosinci 2013 supermoderní plavecký areál Šutka v Troje v Praze 8 – Čimicích. Spolu s bazénem v Podolí patří ke dvěma pražským krytým areálům, které splňují standardy pro konání mezinárodních plaveckých soutěží.

Ideální podmínky nabízí Šutka nejen pro kované sportovce, ale také pro kondiční a rekreační plavce. Závodníci si mohou užít jednu ze tří pražských „padesátek“, tedy padesátimetrový bazén na délku. Lemuje ho tribuna pro více než 400 diváků.

Na své si ovšem přijdou i rodiny s dětmi, mládež a senioři. Celý článek …

Nejlepší pražské kryté bazény a aquaparky

Aquapalace Praha

foto: aquapalace.cz

V Praze najdete tři velké padesátimetrové bazény a spoustu pětadvacetimetrových.

Připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších z nich: největších, nejmodernějších, nejlépe vybavených, nebo alespoň umístěných přímo v centru Prahy.

Nabízíme je v pořadí podle velikosti a lokality, s uvedením adresy, kontaktu, výše vstupného pro děti, dospělé, resp. rodiny a leckdy poněkud složité provozní doby.

Informace pravidelně aktualizujeme, nicméně mějte na vědomí, že v menších bazénech se mohou konat v uvedených hodinách jednorázové akce – proto bude určitě lepší, když si provoz pro jistotu ověříte ještě telefonicky.

Aktualizováno: 10. 5. 2019 Celý článek …

Za památnými stromy na kole

Cesta podél Počernického rybníka

Cesta podél Počernického rybníka

Osedlejte svůj bicykl a vydejte se s námi za nejstaršími  a nejkrásnějšími stromy v Praze a jejím blízkém okolí. Trasa povede z céčka na céčko – vyrazíte z konečné metra C Letňany a dojedete na konečnou metra C Háje.

Přesně tak jsme to udělali minulý týden my, inspirováni článkem na iDnes. Vyrazili jsme z Letňan přes Kbely, Vinoř, Satalice, Kyje, Hostavice, Dolní Počernice, Dubeč, Uhříněves, Pitkovice a Křeslice a dojeli až na Háje.

Trasa využívala značené cyklostezky, klidnější silnice a zpevněné cesty. Měřila 40 kilometrů a míjela 58 památných stromů. Celý článek …

Jako mouchy na stěně: Boulder V síti

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

foto: bouldervsiti.cz

Nepřežijete den, aniž byste viseli za konečky prstů hlavou dolů? Pak jste nejspíš fandové boulderingu.

Pokud vám chybí protažení těla, máte to z centra nejblíž do boulderu V síti v Praze 3 kousek od Riegerových sadů.

70 cest, stovky metrů

Očekává vás tam 260 čtverečních metrů lezeckého terénu a více než 70 značených cest cest pěti různých obtížností. Na své si tak přijde každý, od začátečníků po zkušené boulderisty.

Na stěně najdete více než 3000 chytů, takže o zábavu budete mít na dlouho vystaráno. A když už se nebudete moci pohnout, zamiřte do baru. Celý článek …

Getaway Prague: Hra špiónů

Getaway Prague

foto: Nikola Tadial

Milujete dobrodružství? Hltáte detektivky a thrillery? Zkuste si je prožít na vlastní kůži! Vyzkoušejte únikovou hru, kterých se v Praze v poslední době objevilo hned několik.

Exit games neboli únikové hry vítězně táhnou světem. Šíří se z Japonska, kde jim podlehl snad celý národ. Milují je Maďaři, oblíbili se je Britové i Holanďané. A v poslední době dorazily i k nám do ČR. Užívají si je zejména mladí lidé a turisté, ale jsou také ideálním prostředkem teambuildingu.

Patří k nim brněnská Dark Lab, Trap Prague v Praze 1, Mind Maze a Getaway Prague v Praze 2 či Cryptex v Praze 5. Celý článek …

Z Prahy na kole podél dvou řek

Jez u mostu v Černošicích

Jez u mostu v Černošicích

Vydejte se s námi na kole podél dvou řek, Vltavy a Berounky. Ujedete 30 kilometrů po rovině, převážně po asfaltu, kousek po zpevněných cestách, a až na pár stovek metrů mimo provoz. To vše v Praze a jejím blízkém okolí.

Uděláme si příjemný okruh po rovině, který je vhodný i pro rodiny s dětmi. Většinu cesty nás bude provázet lesklá stuha řeky. Rušným silnicím se vyhneme.

Zato budeme míjet spoustu kiosků, bufetů, cukráren a hospod, aby se děti mohly zastavit na zmrzlinu, mámy na kávu a tátové ne jedno orosené. Celý článek …

6 tipů na výlet: Kam s dětmi na kole?

foto: Harfa Sport

foto: Harfa Sport

Naučit dítě jezdit na kole vůbec není snadné. Pořád je to ale jednodušší, než ho připravit na skutečný provoz ve městě či dokonce po silnici mimo město.

Řízení, šlapání a rovnováha představují technický základ, ale zdaleka nestačí. Hlavní je motivace. Jestliže dítě cyklistika nebaví, nemá smysl jej do sedla nutit. Pokud jezdit chce, máte skoro vyhráno. Jak na to?

Před výletem na hřiště!

Dítě se nejvíce učí odkoukáním. Daleko účinnější než vysvětlovat je, když mu jdou rodiče příkladem. Celý článek …

Pražské bazény na vlastní kůži: Kde se dobře plave?

Praha, Aquapalace Čestlice

foto: aquapalace.cz

Z hlediska vodních sportů je na tom Praha tak dobře, že bychom mohli cizincům připadat jako národ lachtanů. Mimo jiné tu máme největší zábavní aquapark ve střední Evropě.

Velkým problémem pražských bazénů ovšem je přelidněnost. Když musíte uhýbat před stokilovým pánem, který se hrne bezohledným kraulem jako buldozer nebo před hejnem rozdováděných dětí, co vám skáčou ze stran rovnou na záda, dost to jednoho otráví…

Nabízíme vám zkušenosti našeho čtenáře a sportovního plavce Libora z Prahy. Celý článek …

Nepromeškejte zajímavé akce v Praze!

Praha koncert

foto: Pixabay.com

Praha leží v srdci kontinentu, a tak je do ní blízko vlastně odevšad. Však sem také jezdí turisté nejen z Evropy, ale i z těch nejvzdálenějších koutů naší planety,aby obdivovali její historickou architekturu.

Stejně tak neopomenutelné jsou i kulturní a společenské akce, kterých metropole hostí nepřeberné množství. Na své si tak přijdou jak sportovní nadšenci, tak milovníci dobré hudby, výstav a galerií nebo třeba pochutin.

O kulturní vyžití svých obyvatel a návštěvníků se stověžatá chlouba naší země stará náramně. Nabízíme pár událostí, které by byla škoda promeškat. Celý článek …

Pražská koupaliště právě teď: Kde je nejčistší voda?

koupaliště Biotop Radotín

foto: Biotop Radotín / Facebook

Potřebujete při plavání okolo sebe místo? Nesnášíte, když je na pláži hlava na hlavě? Dáváte přednost sportovnímu vyžití, zázemí pro děti, nebo dobrému jídlu?

Pro každého z vás máme ten správný tip na letní koupání v Praze – od přírodních vodních nádrží s travnatými břehy nebo písčitými plážemi po venkovní bazény s dřevěnými terasami na opalování.

Prozradíme vám, kam se můžete jít vykoupat a kde je voda ještě v hygienické normě. A víme také, kam raději už nechodit kvůli sinicím. Celý článek …

Talent Awards: Vítězové ročníku 2019

Foto: Talent Awards

Foto: Talent Awards

V kulturním domě Mlejn proběhl v sobotu 13. dubna už 12. ročník Talent Awards  – mezinárodní taneční, hudební a umělecké soutěže, určené pro profesionály i pro amatéry.

Soutěže se zúčastnilo celkem 1 492 soutěžících ze 7 zemí: ČR, Slovenska, Polska, Chorvatska, Německa, Itálie a Ruska.

Soutěžilo se v břišních tancích, baletu, freestylu a New Age Dance, ale také ve hře na hudební nástroje: kontrabas, klavír, saxofon a kytaru. Celý článek …

Známe Borata z Petřína!

Reprofoto Aktuálně.cz

Reprofoto Aktuálně.cz

Víme, kdo byl vtipálek, který sjížděl na lyžích Petřín v legendárních plavkách komika Borata! Redakci ho prozradil jeho dědeček. A nakonec se pochlubil i on sám.

„Lepší lyžovačku jsem snad v Česku nezažil! Parádní prašan,“ pochvaluje si Michal Švarc, v civilním oblečení student vyšší odborné školy zaměřené na sportovní management.

Chlad na holém těle prý ani nevnímal. Aspoň zpočátku „Při sjezdu jsem ho necítil, nejspíš kvůli adrenalinu. Něco jiného bylo, když jsem dole čekal na kamarádku, která mi měla přinést oblečení. To už byla pěkná zima,“ přiznává. Zásah městských policistů na Petříně, který zimní radovánky zatrhl, respektuje. „Je to jejich práce. Neodsuzuji městskou policii, ale vyhlášku ano. Jsem rád, že se bude měnit,“ dodává.

Původní video najdete na Aktuálně.cz.