Praha: Praha v pohybu

Nejlepší pražské kryté bazény a aquaparky

Aquapalace Praha

foto: aquapalace.cz

V Praze najdete tři velké padesátimetrové bazény a spoustu pětadvacetimetrových.

Připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších z nich: největších, nejmodernějších, nejlépe vybavených, nebo alespoň umístěných přímo v centru Prahy.

Nabízíme je v pořadí podle velikosti a lokality, s uvedením adresy, kontaktu, výše vstupného pro děti, dospělé, resp. rodiny a leckdy poněkud složité provozní doby.

Informace pravidelně aktualizujeme, nicméně mějte na vědomí, že v menších bazénech se mohou konat v uvedených hodinách jednorázové akce – proto bude určitě lepší, když si provoz pro jistotu ověříte ještě telefonicky.

Aktualizováno: 25.2. 2015 Celý článek …

Getaway Prague: Hra špiónů

Getaway Prague

foto: Nikola Tadial

Milujete dobrodružství? Hltáte detektivky a thrillery? Zkuste si je prožít na vlastní kůži! Vyzkoušejte únikovou hru, kterých se v Praze v poslední době objevilo hned několik.

Exit games neboli únikové hry vítězně táhnou světem. Šíří se z Japonska, kde jim podlehl snad celý národ. Milují je Maďaři, oblíbili se je Britové i Holanďané. A v poslední době dorazily i k nám do ČR. Užívají si je zejména mladí lidé a turisté, ale jsou také ideálním prostředkem teambuildingu.

Patří k nim brněnská Dark Lab, Trap Prague v Praze 1, Mind Maze a Getaway Prague v Praze 2 či Cryptex v Praze 5. Celý článek …

Jako mouchy na stěně: Boulder V síti

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

foto: bouldervsiti.cz

Nepřežijete den, aniž byste viseli za konečky prstů hlavou dolů? Pak jste nejspíš fandové boulderingu.

Pokud vám chybí protažení těla, máte to z centra nejblíž do boulderu V síti v Praze 3 kousek od Riegerových sadů.

70 cest, stovky metrů

Očekává vás tam 260 čtverečních metrů lezeckého terénu a více než 70 značených cest cest pěti různých obtížností. Na své si tak přijde každý, od začátečníků po zkušené boulderisty.

Na stěně najdete více než 3000 chytů, takže o zábavu budete mít na dlouho vystaráno. A když už se nebudete moci pohnout, zamiřte do baru. Celý článek …

Plavecký areál Šutka: na světové úrovni

Plavecký areál Šutka

foto: youtube.com

Teprve rok provozu oslaví v prosinci 2013 supermoderní plavecký areál Šutka v Troje v Praze 8 – Čimicích. Spolu s bazénem v Podolí patří ke dvěma pražským krytým areálům, které splňují standardy pro konání mezinárodních plaveckých soutěží.

Ideální podmínky nabízí Šutka nejen pro kované sportovce, ale také pro kondiční a rekreační plavce. Závodníci si mohou užít jednu ze tří pražských „padesátek“, tedy padesátimetrový bazén na délku. Lemuje ho tribuna pro více než 400 diváků.

Na své si ovšem přijdou i rodiny s dětmi, mládež a senioři. Celý článek …

Praha: Talent Awards 2017

foto: Talent Awards

foto: Talent Awards

V pořadí už 10. ročník mezinárodní soutěže talentů Talent Awards 2017 byl právě vyhlášen.

Taneční, hudební a umělecká soutěž určená pro profesionály i pro amatéry proběhne od ledna do dubna 2017.

Jak vypadá její harmonogram?

  • Termíny k přihlášení: 1. 1. – 31. 1. 2017
  • Termíny konkurzů: duben 2017
  • Finále – slavnostní galavečer: 13. 5. 2017

Tým Talent Awards zve všechny milovníky soutěží, tance, hudby, umění a zábavy. Celý článek …

Aquapalace Praha: největší bazén ve střední Evropě

Praha-východ, aquapark v Čestlicích

Tobogán

Obří vodní svět v Čestlicích na východním okraji metropole nabízí pod jednou střechou zábavu a odpočinek pro celou rodinu. Jeho srdcem je vnitřní plavecký bazén a dětský bazén s oblíbeným vrakem pirátské lodi.

Děti i dospělí se vyřádí na spoustě atrakcí ve třech palácích a venkovní zóně: mohou si užít šest tobogánů, tři skluzavky, spacebowl, ale také venkovní bazén a bazén s umělým vlnobitím, dětská vodní hřiště se skluzavkami a brouzdališti, dekorativní akvária s mořskými hvězdicemi, ježky, korály, pestrobarevnými rybičkami a žralokem černoploutvým. Celý vodní svět je protkán 450 metry místy pomalé, místy dravé řeky. Vše doplňují vířivky, masážní lavice, relaxační terasy s lehátky a půvabná venkovní zahrada.
Celý článek …

6 tipů na výlet: Kam s dětmi na kole?

foto: Harfa Sport

foto: Harfa Sport

Naučit dítě jezdit na kole vůbec není snadné. Pořád je to ale jednodušší, než ho připravit na skutečný provoz ve městě či dokonce po silnici mimo město.

Řízení, šlapání a rovnováha představují technický základ, ale zdaleka nestačí. Hlavní je motivace. Jestliže dítě cyklistika nebaví, nemá smysl jej do sedla nutit. Pokud jezdit chce, máte skoro vyhráno. Jak na to?

Před výletem na hřiště!

Dítě se nejvíce učí odkoukáním. Daleko účinnější než vysvětlovat je, když mu jdou rodiče příkladem. Celý článek …

Za památnými stromy na kole

Cesta podél Počernického rybníka

Cesta podél Počernického rybníka

Osedlejte svůj bicykl a vydejte se s námi za nejstaršími  a nejkrásnějšími stromy v Praze a jejím blízkém okolí. Trasa povede z céčka na céčko – vyrazíte z konečné metra C Letňany a dojedete na konečnou metra C Háje.

Přesně tak jsme to udělali minulý týden my, inspirováni článkem na iDnes. Vyrazili jsme z Letňan přes Kbely, Vinoř, Satalice, Kyje, Hostavice, Dolní Počernice, Dubeč, Uhříněves, Pitkovice a Křeslice a dojeli až na Háje.

Trasa využívala značené cyklostezky, klidnější silnice a zpevněné cesty. Měřila 40 kilometrů a míjela 58 památných stromů. Celý článek …

Z Prahy na kole podél dvou řek

Jez u mostu v Černošicích

Jez u mostu v Černošicích

Vydejte se s námi na kole podél dvou řek, Vltavy a Berounky. Ujedete 30 kilometrů po rovině, převážně po asfaltu, kousek po zpevněných cestách, a až na pár stovek metrů mimo provoz. To vše v Praze a jejím blízkém okolí.

Uděláme si příjemný okruh po rovině, který je vhodný i pro rodiny s dětmi. Většinu cesty nás bude provázet lesklá stuha řeky. Rušným silnicím se vyhneme.

Zato budeme míjet spoustu kiosků, bufetů, cukráren a hospod, aby se děti mohly zastavit na zmrzlinu, mámy na kávu a tátové ne jedno orosené. Celý článek …

Nepromeškejte zajímavé akce v Praze!

Praha koncert

foto: Pixabay.com

Praha leží v srdci kontinentu, a tak je do ní blízko vlastně odevšad. Však sem také jezdí turisté nejen z Evropy, ale i z těch nejvzdálenějších koutů naší planety,aby obdivovali její historickou architekturu.

Stejně tak neopomenutelné jsou i kulturní a společenské akce, kterých metropole hostí nepřeberné množství. Na své si tak přijdou jak sportovní nadšenci, tak milovníci dobré hudby, výstav a galerií nebo třeba pochutin.

O kulturní vyžití svých obyvatel a návštěvníků se stověžatá chlouba naší země stará náramně. Nabízíme pár událostí, které by byla škoda promeškat. Celý článek …

Talent Awards: Vítězové ročníku 2016

Talent Awards 2016

Talent Awards 2016

V Kulturním domě Mlejn proběhl v sobotu 23. dubna IX. ročník Talent Awards 2016 – mezinárodní taneční, hudební a umělecké soutěže, určené pro profesionály i pro amatéry.

Zúčastnilo se celkem 1598 soutěžících z ČR, Ruska, Tatarstánu, Německa a Velké Británie. Soutěžilo se v břišních tancích, flamencu, freestylu, taneční show, švihadlové show, zpěvu či hře na kytaru.

Vyhrálo 70 umělkyň a umělců

Účast byla reprezentativní a konkurence široká. Porotci vybrali celkem 70 vítězů z jednotlivých kategorií.Všechny vítěze jednotlivých kategorií najdete zde, my pro vás vybíráme sólisty těch hlavních:

  • Belly dance amatéři teenage: Tiffany Sajdok (Bystřice)
  • Belly dance amatéři ženy juniorky: Jekatěrina Kuzmina (Jižní Sachalin)
  • Belly dance profesionálové ženy juniorky: Xenia Izotkina (Omsk)
  • Belly dance profesionálové ženy seniorky: Anna Reiningerová (Kryry)
  • Freestyle amatéři juniorky: Sabina Uxová (Kolín)
  • Freestyle amatéři seniorky: Kristina Hartlová (Praha)
  • Flamenco profesionálové senioři: Kristina Hartlová (Praha)

Celý článek …

Plavecký bazén Hostivař: čistota a málo lidí

foto: koupalistepraha.cz

foto: koupalistepraha.cz

Krytý plavecký bazén v Hostivaři nabízí především pohodlí a čisté šatny. Má však omezenou otevírací dobu, protože je přednostně určen pro výuku studentů Karlovy univerzity.

Doporučujeme proto návštěvu o víkendu, před prázdninami nebo před Vánoci. A ještě si raději předtím ověřte, zde se třeba nekonají nějaké plavecké závody, kurzy plavání pro žáky základních škol, případně lekce pro potápěče.

Pohodlné a příjemné plavání

I přes tato omezení se vám návštěva bazénu vyplatí. provoz je totiž dobře zorganizovaný, takže si pohodlně zaplavete, aniž byste museli kličkovat. Celý článek …

Pražské bazény na vlastní kůži: Kde se dobře plave?

Praha, Aquapalace Čestlice

foto: aquapalace.cz

Z hlediska vodních sportů je na tom Praha tak dobře, že bychom mohli cizincům připadat jako národ lachtanů. Mimo jiné tu máme největší zábavní aquapark ve střední Evropě.

Velkým problémem pražských bazénů ovšem je přelidněnost. Když musíte uhýbat před stokilovým pánem, který se hrne bezohledným kraulem jako buldozer nebo před hejnem rozdováděných dětí, co vám skáčou ze stran rovnou na záda, dost to jednoho otráví…

Nabízíme vám zkušenosti našeho čtenáře a sportovního plavce Libora z Prahy. Celý článek …

Pražská koupaliště právě teď: Kde je nejčistší voda?

koupaliště Biotop Radotín

foto: Biotop Radotín / Facebook

Potřebujete při plavání okolo sebe místo? Nesnášíte, když je na pláži hlava na hlavě? Dáváte přednost sportovnímu vyžití, zázemí pro děti, nebo dobrému jídlu?

Pro každého z vás máme ten správný tip na letní koupání v Praze – od přírodních vodních nádrží s travnatými břehy nebo písčitými plážemi po venkovní bazény s dřevěnými terasami na opalování.

Všude je zatím voda v hygienické normě (i když v Hostivařské přehradě už jen tak tak), což se ale může každým dnem změnit. Celý článek …

Nejkrásnější nudapláže v Čechách a na Moravě

nudapláže

foto: wikipedia.org

Pobyt na nudapláži je daleko nudnější, ale také daleko příjemnější, než si představujete. Ten pocit, když nahé tělo jen tak volně klouže vodou!

Žádné škrtící plavky při plavání, žádná mokrá látka na těle při opalování – jen vy a příroda. Chladná voda, lehký vánek a hřejivé paprsky na holé kůži. Taková je nudapláž.

Dámy na ní brzy zjistí, že jejich faldíky ostatní vlastně nezajímají (nehledě na to, že jsou vidět i v plavkách!), dokonce ani pány moc ne. Nahota je tak prostá, že vám vlastně ani nepřipadne vzrušující. Ale to pohodlí! Celý článek …

Tipy na letní tábory: Na poslední chvíli

Praha, tábor, koně

foto: calamity.cz

Prázdniny na dohled, dvě měsíce školního volna také. Ovšem dva měsíce volna z práce nikoli, a tak musí rodiče přemýšlet, jak své děti v létě zabavit a kdo se o ně postará.

Babička s dědou jsou samozřejmě ideální možností, zvlášť pokud jim ještě slouží zdraví a bydlí na vesnici. Ale ani jim nemůžete hodit dítko na krk na několik týdnů.

Dětský tábor tak představuje báječné řešení pro všechny zúčastněné: Rodiče vědí, že je o dítě dobře postaráno, a mohou si i trochu sami odpočinout. A jejich ratolesti si užijí prázdniny plné dobrodružství, zábavy a poznávání něčeho nového. Celý článek …