Praha: Nevozte si domů kýč!

Koníci z hrobky dávných králů

Šperk - kůň, Alena Šumová

foto: Alena Šumová

Všimla jsem si ho na první pohled – ten koník totiž vypadal, jakoby ho právě vykopali archeologové v hrobce některého z dávných pohanských králů. Tak starobylý. A tolik koňský.

Nedalo mi to, a oslovila jsem nenápadnou, milou paní, které se originální přívěsek houpal na krku. Měla jsem štěstí. Byla to sama výtvarnice Alena Šumová, která šperk vyrobila. A co bylo ještě lepšího – podobných koní má hned celé stádo. „Koníci jsou vyrobeni z keramiky a vypáleni v peci na oheň. Do jejich finálního vzhledu mohu zasahovat jen málo. Teplota, tlak a rosný bod zasáhnou a výsledek je pokaždé překvapení i pro mě. Ani dva koníci nejsou stejní – a je to tak dobře. Kdo by chtěl nosit to, co mají všichni!“ říká. Celý článek …

Kellyana: Vyfoťte se jako bohyně!

Nezáleží na tom, jestli je vám pětadvacet, pětatřicet nebo víc! Objevte v sobě ženskost, smyslnost a nádherné komediantství – schopnosti, o které jste při denním shonu dávno přišla, nebo jste o jejich existenci neměla tušení!

Bohyně v pojetí Evy Javůrkové

Bohyně v pojetí Evy Javůrkové
foto: Kellyana

Využijte svého pobytu v Praze a odneste si originální památku. Neostýchejte se a vstupte do ateliéru Kellyana v Praze 5, kde jakoby zázrakem najdete ztracené sebevědomí! Navštivte místo, kde se nedělají rozdíly mezi krásnou, mladou modelkou a zralou ženou. Svěřte se do péče profesionální fotografky, jejímž prostřednictvím objevíte pradávnou sílu i smyslnost a stanete se pro svého muže, ale hlavně pro sebe, rafinovanou bohyní!

Do ateliéru nesmí při focení vkročit mužská noha! Ve spikleneckém, spontánním, čistě ženském prostředí je přítomna jen vizážistka a fotografka. Fotografka Eva Javůrková, duše projektu a neskutečný živel, kterému podlehnete a z jehož pozitivní energie budete čerpat ještě dlouho poté, co se za vámi zavřou dveře ateliéru… Právě díky tomu, jaká je, dokáže s vaším fotoportrétem udělat úplná kouzla. Celý článek …

Pomazlete si háčkovaného plyšáka!

Kdepak sériová výroba! Každá hračka, kterou vidíte v naší galerii, je jedinečná a ručně háčkovaná.

Originální hračky pocházejí z Beskyd a byly vyrobeny výhradně z přírodních materiálů: z kvalitní 100% bavlněné nebo bambusové příze. Plněné jsou potom ovčím rounem.

Můžete si vybrat roztomilého zeleného mimozemšťana Bruna i s kosmickou raketou, různobarevné medvídky či hady, žabí rodinku s modrou krví nebo půvabnou japonskou panenku, která nosí požehnání. Pro kterou hračku se rozhodnete? Celý článek …

Originální šperky inspirované secesí

sperky-irena-vr1

foto: irenavr.cz

Tajemné tváře vryté do polodrahokamů a lemované stříbrnými secesními lístky, had, který se připlazil přímo z ráje, lovecká scéna zachycená na matných a lesklých kovových plochách.

Kámen si sám řekne o tvar, šikovné ruce už ho jen vyloupnou na světlo a zvýrazní okolním kovem. Tak pracuje výtvarnice Irena Veselá – Rendlová.

Na začátku byly mince

Irena vystudovala střední školu uměleckých řemesel a vyučila se jako rytec kovů. Šest let zůstala věrná oboru, pak ji ale fantazie táhla dál. A tak se nakonec dala na svobodné povolání. Inspirací jsou jí přírodní motivy, secese, ale hlavně materiál samotný. Celý článek …

Praha romantická: Wawrouš FotoDesign

Praha, Nový svět, lampa

Romantická kresba nebo malba Prahy – to je dárek, který nikdy nezklame. Díky němu můžete vzpomínku na Prahu oživit, kdykoli si jen vzpomenete.

Zasněžený Karlův most, malebné mlýnské kolo na Kampě, tajemné lampy na Novém světě, červené malostranské střechy se zelenkavou kopulí chrámu sv. Mikuláše v pozadí… prostě nejkrásnější pražská zákoutí.

Nebo vám snad samotná Praha nestačí a raději byste vyrazili do Londýna či do Benátek? Snadná pomoc: Studio Wawrouš FotoDesign nabízí také kresby, omalovánky a  digitální malby na motivy vašich vlastních fotografií. Více se dozvíte na webových stránkách wawrous.cz. Celý článek …

Paměti porodní báby

Ženská sestra Julie Vašinová (vlevo) s kolegyněmi z Olomouce

foto archiv Petra Vašiny

„Každý máme svůj osobní pravěk. Čas, kdy jsme ještě nebyli na světě, kdy už ale žili naši předkové. Jejich životy jsou naše kořeny, v jejich jednání můžeme najít předobraz našich osudů. Já jsem měl to štěstí, že jsem uměl naslouchat, když vzpomínali na svůj život,“ říká Petr Vašina, syn porodní báby z Bojkovic na rozhraní Slovácka a Valašska.

Život byl tady, v kraji Žítkovských bohyní, vždy těžký. Ale také krásný, jako vždy, když se jím prochází s odvahou a nadšením. Celý článek …

Typicky české dárky pro děti: chytré a hezké

Dospělí si jako památku na Prahu nejspíš vyberou něco stylového: originální půllitr z litého skla, půvabný porcelánový servis, granátový šperk… ale co s dětmi?

Pokud nechcete kupovat zrovna kýče, doporučujeme originální hračky. V tom totiž čeští výrobci vynikají, jsou nápadití a mají opravdu šikovné ruce. A cena vám přijde víc než přijatelná. Co doporučujeme?

Pořiďte si parní stroj!

Parní stroj Medium, Merkur

Parní stroj Medium

Vejde se vám v pohodě do větší tašky. Parní stroj Medium měří totiž na výšku i s komínem pouhých 225 mm a základna má rozměry 185×265 mm.

Jestliže máte doma technicky nadaného chlapce, bude nadšený. Model skutečného parního stroje ve zlatavém provedení je naprosto funkční. Otáčí se v obou směrech. Na základně je upevněno topeniště s parním kotlem, armaturami a frém s parním válcem, rozvodovým a klikovým mechanizmem. Pára se přivádí od kotle přívodovou trubkou. K topení se používá pevný líh. Sestavování si určitě užije i nadšený táta.

Parní stroj Medium patří do portfolia tradiční české značky hraček Merkur, která vznikla počátkem minulého století v Polici nad Metují.

Cena: 3790 Kč

zdroj: merkurtoys.cz Celý článek …