Kontakt

Nakladatelství Viking
Zelený pruh 69/599
147 00 Praha 4
Czech Republic

mail: prahalevne@gmail.com

Kdo jsme kdo

Kam nám můžete psát?

monika-kuncova
  Monika Kuncová, šéfredaktorka

V Praze žiju od narození a psaním na volné noze se živím už spoustu let. Můj denní program vypadá tak: Vstanu, až se probudím. V klidu se nasnídám. Píšu. Uvařím si oběd. Píšu. Pozdravím muže a syna, kteří se odpoledne vrátili domů. Píšu. Píšu. Píšu… Když zrovna nepíšu, jezdím na kole, na kajaku nebo na lyžích. A miluju pitbully – to mě naučila dcera.

 

standa-plasil
  Standa Plášil, editor
Také já jsem se v Praze narodil. Jestli Monice něco závidím, je to její denní program – tedy asi tak do pěti odpoledne. Učím totiž angličtinu na střední škole, takže ráno vstávám ve čtvrt na sedm. Ve volném čase se věnuji knížkám: píšu je, edituji, vydávám a také prodávám na internetu. Na vyjížďku na kole se nechám občas přemluvit, ale daleko víc miluji posezení se skleničkou vína a dýmkou.

 

 

lenka-fukalova  Lenka Fukalová, editorka, korektorka

Já jsem moravská náplava, v Praze žiju teprve třicet let – od té doby, co jsem tady začala studovat češtinu na Univerzitě Karlově. Tam jsme se také s Monikou a Standou poznali. Pracuji jako korektorka a sem tam i něco napíšu.

 

 

eva-javurkova-kellyana-foto

  Eva Javůrková, fotografka

V Praze žiju a fotím od narození. Učím studenty na Pražské fotografické škole, fotila jsem reklamní kampaně, pracovala pro mnoho novin i časopisů a nakonec jsem zakotvila ve vlastním fotoateliéru. Specializuji se na portréty (ne)obyčejně krásných žen – takové jsou totiž všechny. A objevování jejich skrytého kouzla mě nepřestává naplňovat radostí.

 

Jan Tahovský   Jan Tahovský, programátor

Jsem programátorem internetových aplikací. Dlouhodobě pracuji s redakčním systémem WordPress a vytvářím pro tento systém rozšíření. Krom aplikací založených na wordpressu pracuji na nástrojích pro kodéry a programátory, které mají za úkol ulehčit práci při čištění kódů. V posledních třech letech se specializuji na bezpečnost aplikací. Kromě programování je mým velkým koníčkem cestování se psem po České republice.