Praha: Vtipy o Pražácích: Proč je nikdo nemá rád?

Vtipy o Pražácích: Proč je nikdo nemá rád?

foto: Praha levně

Proč o Pražácích kolují nepříliš přívětivé vtipy? Myslím, že je v tom závist. A nerealistická představa, jak moc je v Praze blaze. Protože to ono zas není. Teda je, ale ne vždycky a pro všechny. Prostě jako všude…

Což mně samozřejmě nebrání, abych svých dobrým kamarádům Ostravakům nezapomněla každoročně na lyžovačce v Beskydech připomenout, že směrem na východ za Českou Třebovou začíná Asie. Ale jen pro dobrodruhy, protože pro většinu Pražáků začíná Asie už na hranici Horních Počernic.

No chápete, proč nás, Pražany, nemají ostatní Češi rádi?

Nechlašči tu vasrovku

(ten kamarádi Ostravaci zvlášť rádi vyprávějí)

V Brně na Zelňáku pije chlápek vodu z kašny. Přijde k němu Brňák a povídá: „Té, kámo, neglgej tu vasrovku z tej atajnkaserne. Blejó do teho zkalené machři a chčijó do teho morgoši!“ Chlápek jen vyvalí oči a povídá: „Já vám, pane, vůbec nerozumim, já sem z Prahy.“
„Ále, povídam, voda je to dobrá, ale studená, tak pijte pomalu, ať se nenachladíte.“

Stejně dostanete přes držku

Tři Pražáci sedí večer v Brně v hospodě. Po chvilce k nim zamíří od stolu štamgastů chlápek a doráží: „Že je Starobrno lepší než Staropramen?“ Pražáci ani okem nemrknou a odpoví: „Jasně, že je.“ Muž odejde a za chvíli přijde znovu: „Že jsou tu hezčí holky než v Praze?“ Pražáci znovu pohotově: „Jasně, že jsou.“ Chlapík zase odejde a vrátí se za minutu: „Stejně dostanete přes držku!“
(budiž Pražákům útěchou, že když tři Brňáci dorazí do Bratislavy, bude to se slovenskými štamgasty probíhat úplně stejně…)

Jak přežít v Ostravě

Pražák vystoupí na nádraží Ostrava-Svinov a ptá se domorodce: „Helééé, prosímtěěě, jak se vocaď dostanu do centrááá?“
„S takym přizvukem se p*čo do centra živy nedostaneš,“ Ostravak na to.

Pilulky geniality pro Pražáky

Setkají se Pražák a vidlák. „Jak to, že jsi tak chytrý? Vyrostl jsi ve stejném  malém státě jako já,” dumá Pražák. „Užívám pilulky geniality,” prozradí mu vidlák. „Kde se daj sehnat, ty bych taky chtěl?” vyzvídá Pražák nedočkavě. „No, za dvacku kus ti jich můžu pár prodat.” Tak Pražák vytáhl stovku a vzal si pět malých, kulatých pilulek.
Za pět dní se vrátí k vidlákovi a stěžuje si: „Užívám je každej den, ale chytřejší si nepřipadám.”
„Ono to chvíli trvá, než zaberou. nechceš celou pikslu?” chlácholí vidlák. Pražák tedy zaplatí dva tisíce a radostně si nese sklenici domů. Za tři měsíce se vrátí: „Hele, už jsem skoro dobral pikslu, kdy to začne působit?”
„No, a jak chutnají?” táže se vidlák. „Jako králičí bobky,”Pražák na to. „No vidíš, už zabírají!”

Moravské vinné kategorie

1. kategorie – dá sa
2. kategorie – dá sa svařit
3. kategorie – dá sa Pražákom

Minuty před smrtí

Lidojedi zajmou Pražáka, Brňáka a Ostravaka. Jako cizinci dostanou výhodu, mohou si vybrat jakou smrtí chtějí zemřít. Jisté je jen jedno – z jejich kůže ušijí kanoe. Pražák požádá o krabičku rohypnolu, zapije, usne a ve spánku tiše odejde. Brňák dostane litr trnkovice, zpije se do němoty a umře na otravu alkoholem. Ostravak požádá o vidličku.Začne se píchat, po celém těle je samá díra, krev z něj crčí proudem, odchází… Z posledních sil se ještě vzchopí a říká: „A máš po kánoi, pi*o!“

Tak takoví skvělí jsou moji kamarádi Ostravaci! A jim patří i poslední vtip:

Sedí Pražák s Ostravakem v hospodě. Po několika pivech Brňák Pražákovi říká: „Víš, co si myslíme o Pražácích? Že ste strašní pragocentristi!“ Pražák podumá a potom odpoví: „A víš, co si my, Pražáci, myslíme o Ostravacích?“ Ostravak bojovně: „No co, co? To jsem teda zvědavej?“
„Vůbec nic…“

Komentáře: 15 »

 1. Ku „Stejne dostanete pres drzku“;
  Co je to za blbost? Preco by ste mali dostat na drzku? Vies co si tu hovorime o Brnakoch? … Nic.

  Komentář boby — 30.12.2014 @ 17:52

 2. Nejsem z Moravy, jsem z Krkonoš. Pražáky nesnáší svorně celá republika – a rozhodně v tom není závist. Je to jejich povaha, chování, arogagance sloučená s hloupostí (aroganci mám rád a hloupost dokážu tolerovat, ale jejich kombiance je na zabití), ztráta lidskosti a egoismus, kvůli kterému Pražák vyhodí z domu vlastní matku i s babičkou, jen aby se měl lépe. Sami sobě jste Bohem, Dokonalostí, a každý jeden z vás se tak chová k druhým, a je jedno jestli je to přítel, příbuzný nebo cizí člověk.

  Komentář Nedám — 20.12.2015 @ 07:56

 3. Jsem Pražák, nemohu říci, jestli jsem na to hrdá, nebo ne, nikdy jsem o tom nepřemýšlela, ale nikdy jsem nevraživost k Pražákům nepochopila. Nikdo z mých pražských přátel nevyhodil maminku, ani jiného příbuzného z domu, nikdo se arogantně nechová a vždy, když se spřátelíme s nějakou mimopražskou partou, udivuje je, že jsou v Praze milí a přátelští lidé. Pokud jsem se setkala s arogantními a nafoukanými „Pražáky“, vždy to byli lidé, kteří se do Prahy přistěhovali, ne kteří se zde narodili a po podrobnějším zkoumání, kolik kdo zná pravých Pražáků, se většinou ukáže, že žádného. Takže není Pražák, jako Pražák, ale ti praví dovedou být stejně fajn, jako někteří Brňáci, Ostravaci, nebo ze Zlámané Lhoty.

  Komentář Echt Pražačka — 7.3.2016 @ 16:33

 4. Jsem rodilý pražák, mám plno kamarádů od Ostravy, mám chalupu na Vysočině ale nikde jsem se nesetkal s pomlouváním pražáků tak jako na různých internetových diskusích.

  Plně souhlasím s tím, že nejpražštější PRAŽÁCI jsou přivandrovalí burani, kteří ve skrytu své omezené dušičky se chtějí rovnat pražákům ale nemají na to.

  Souhlasím s Echt Pražačkou.

  Komentář Miroslav — 23.11.2016 @ 15:35

 5. A já jako Pražák náhodou souhlasím s příspěvkem č.2 od „Nedám“. Má pravdu, není v tom závist – je v tom jenom silná zakomplexovanost. A úplně stejně to mají někteří z měst, co mají potřebu si utahovat z lidí žijících mimo město. Prostě spokojený sebevědomý jedinec opravdu nemá potřebu si utahovat nebo jakkoliv hromadně urážet jiné lidí. A je úplně jedno, odkud je.

  Komentář Krysa — 18.7.2017 @ 12:10

 6. Ono to není jen o Praze ale středočeském kraji.Já poznal Pražáky a asi 10%jich bylo fajn.Nejhorší to je okolo Prahy.Lidi se hrozně pomlouvají s kamarády .Je to fakt šílený a nikde ve světě jsem takovou zlobu neviděl.Egoističští a nafoukaní lidi.Já mam mnoho přátel z Bulharska,polska i slovenska.Tyto národnosti jsou uplně v pohodě.Ale s lidma z čech se bavit nedovedu.Prostě a jednoduše jim něco chybí,nemají srdce.

  Komentář Anonnymouse — 1.11.2017 @ 23:24

 7. Všichni nadávají na pražáky, ale kvapem se do Prahy stěhují, aby se měli jako oni

  Komentář Blatand — 9.12.2017 @ 13:20

 8. Dobrý den, přesně tak, jsem rodilý Pražák a je mi už „pár pátků“. Když si člověk dá tu práci nebo má vůbec šanci to dohledat, většinou se ukáže, že jde u těch „nafoukanců atd.“ o lidi do Prahy přistěhovalé.
  Jinak co se rodilých Pražáků týče myslím, že je to stejné jako v kterékoliv jiné oblasti. Lidé jsou prostě různí. Takoví i makoví.
  Hela

  Komentář Helena — 26.5.2018 @ 07:55

 9. Mili pratele,
  ackoliv jsem herec z Vinohrad, velmi si povazuji i vice zaostalych obyvatel, jako jsou mesta na vychode, mam rad jejich primitivni uprimnost, sklon k materialismu a nesnasenlivosti. Prave stehuju z domu uz druhou matku.

  Komentář Ludek M. — 15.1.2019 @ 21:26

 10. Ja musim souhlasit….
  Brno je Brno, Ostrava Ostravou…ale o vikendu na Sumave
  …to je katastrofa…krici, huci, nerespektujou…
  Odpadky neresim….to by bylo na knihu….

  A vite co je nejvtipnejsi….oni vlastne celemu okoli nahlas reknou kde vsude byli a kam jedou letos.

  Btw: vy co to znate, me pochopite….
  Zbytek…ignorujte me prosim…stejne jako ja Vas!

  Komentář Echt Jich — 21.3.2019 @ 21:02

 11. Vážení a milí, nebudu nikoho soudit. Jsem křtěná Vltavou a hodně toho pamatuji. Ve škole , v zaměstníní, mezi přáteli, na úřadech v Praze jsem měla štěstí na skvělé lidi. Než začnete soudit arogantní Pražáky, zeptejte se jich odkud pocházejí. Asi zjisíte, že je jich nejvíc z „venkova „, nejsou rodilí Pražáci. S ostrými lokty šli do hlavního města za svým štěstím a kdo ví, jestli ho našli…

  Komentář Ančka — 21.5.2019 @ 18:44

 12. Do Prahy se lidé stěhují proto, že v Praze je to nějak zařízeno a už i za totáče tam byli u všech profesí mnohem větší platy, než na př. ve středočeském kraji. Takže ten, co se tady tomu diví, tak ten se teda povedl. On totiž chce, skoro každý, v tom rozeštvaném světě, když už, tak také více peněz. A Praha sežere nejvíce investic a nejvíce se jich tam také rozkrade. To je Praha a trvá to snad už 1000 let. žije tam kategorie lidí zvaná Pražák moudrý. Praha je narvaná lotrama všech ráží tečka

  Komentář Petr — 29.5.2019 @ 16:30

 13. Jako pražák rozhodně nesouhlasim s tim, že by tu všichni byli jenom arogantní nafučený pitomci, který se jenom hrabou za penězma. Samozřejmě, že tu jsou i tací, ale určitě to neni pravidlo. Všichni lidi, se kterýma jsem se tu kdy setkala byli naprosto normální jedinci, se kterýma bylo fajn trávit čas. Naopak musím souhlasit s tím, že valná většina nepříjemných lidí, byli přivandrovalci, který si tady honěj triko, jaký jsou to frajeři, že jako bydlej na tý dejvický a jsou chytrý jak radio. Přesně tyhle s prominutí blbci totiž potom někam jedou a tam se chvástaj, jaký to jsou pražáci a jak všechny ostatní města jsou díry a lidi v nich burani a debilové a šířej tak tuhle zlobu, kterou zbytek republiky potom připisuje nám – normálním vyrovnaným lidem, který si v Praze v klidu žijou a nikomu to necpou.

  Komentář Nýmand — 14.8.2019 @ 14:20

 14. Jako rodilý Pražák třetí generace potvrzuju, že je nás tady míň a míň.

  Komentář práža — 12.12.2019 @ 19:58

 15. Srdecne vas vsetkych zdravím.V Prahe byvam uz nějaký ten rok a tak milych ludi ako som tu poznala snad už nikde neexistuju.Tolerantni, ochotni pomoct.A mam s cim porovnat -roky odzite na Moravě a Slovensku.No a Slovak nemá obdobu. . .prejdite hranice a blbost a zloba sa vali zo vsetkych stran

  Komentář Alena — 4.1.2020 @ 18:29

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář