Praha: Typicky české dárky pro děti: chytré a hezké

Typicky české dárky pro děti: chytré a hezké

Dospělí si jako památku na Prahu nejspíš vyberou něco stylového: originální půllitr z litého skla, půvabný porcelánový servis, granátový šperk… ale co s dětmi?

Pokud nechcete kupovat zrovna kýče, doporučujeme originální hračky. V tom totiž čeští výrobci vynikají, jsou nápadití a mají opravdu šikovné ruce. A cena vám přijde víc než přijatelná. Co doporučujeme?

Pořiďte si parní stroj!

Parní stroj Medium, Merkur

Parní stroj Medium

Vejde se vám v pohodě do větší tašky. Parní stroj Medium měří totiž na výšku i s komínem pouhých 225 mm a základna má rozměry 185×265 mm.

Jestliže máte doma technicky nadaného chlapce, bude nadšený. Model skutečného parního stroje ve zlatavém provedení je naprosto funkční. Otáčí se v obou směrech. Na základně je upevněno topeniště s parním kotlem, armaturami a frém s parním válcem, rozvodovým a klikovým mechanizmem. Pára se přivádí od kotle přívodovou trubkou. K topení se používá pevný líh. Sestavování si určitě užije i nadšený táta.

Parní stroj Medium patří do portfolia tradiční české značky hraček Merkur, která vznikla počátkem minulého století v Polici nad Metují.

Cena: 3790 Kč

zdroj: merkurtoys.cz

Koník na tyči

Koník na tyči

Vyskočte si na koníka!

Hříva vlaje, rolničky cinkají, malý jezdec je unesen radostí… Jak by také ne, když jede na koni!

Ručně šitý hopsací kůň od výrobce Papaya má nosnou tyč uvnitř bezpečnostně obalenou. Všechny látkové spoje jsou pevně přišity dvojitou bavlnkou nebo režnou nití, výplň tvoří polyester/bavlna.

Hříva je vyrobeny z pravé vlny. Na přání lze ušít i koníka vyplněného pravou nefalšovanou vlnou, cena by ovšem byla vyšší.

Hračka má celkovou výška 80 cm, délka hlavy dosahuje 30 cm. Koník na fotkce je ilustrační, výrobce dává na výběr několik barevných variant.

Cena: 560 Kč

zdroj: kukuruku.cz

Nebojte se pavouka!

Pavouk na kolečkách, Detoa

Pavouk na kolečkách

Tato kvalitní dřevěná hračka možná vašeho prcka navždy zbaví strachu z pavouků.

Pavouk je velký přibližně stejně jako opravdová dospělá tarantule (112×112×75 mm) a díky kolečkům kmitá při pohybu nožičkami. Velký dojem možná udělá i na maminku, je jako živý… Naštěstí má na rozdíl od skutečného pavouka jenom šest nožiček a když jimi kmitá jako o závod, působí roztomile a komicky.

Výrobek je zdravotně nezávadný, kvůli obsahu malých částí ale nepatří do rukou dětem do 3 let. Pochází z dílny tradičního výrobce Detoa Albrechtice.

Cena: 179 Kč

zdroj: detoa.cz

Oblečte si kostku!

Didaktická látková kostka, Dráček

Didaktická látková kostka

Zapnout knoflík, zašněrovat tkaničku a udělat kličku, spojit správně suchý zip… Pospěš si, nebo přijdeme pozdě do školky!

Všechny podobné problémy vám může ušetřit krásně barevná didaktická kostka. tato textilní hračka naučí vašeho prcka bravurně se obléknout a ještě ho na dlouhou dobu zabaví. Tolik tvarů a záhadných udělátek! Kostka má na každé ze šesti stran jeden typ zapínání:

  • klasický zip
  • suché zipy
  • patenty
  • šněrování zakončené kličkou
  • knoflíky
  • přezky

Je určena dětem od 3 let, ale pod dohledem rodičů si své prstíky dobře procvičí i děti mladší. Má rozměry 13×13×13 cm a pere se při teplotě do 30 °C.

Cena: 298 Kč

zdroj: dracek.cz

Vyválcujte si cestičku!

Parní válec

Parní válec

Pomůže vám plechový parní válec na klíček, tradiční česká, řemeslně propracovaná plechová hračka od firmy Kovap Náchod.

Jasně modrý válec dokáže jezdit dopředu i pozpátku. Pohyb hračky umožňuje pérový strojek natahovaný klíčkem. Speciální mechanismus potom zajišťuje střídání směrů.

Společnost Kovap je pokračovatelem bývalého kovodružstva založeného v roce 1950 a zaměřuje se na výrobu kvalitních plechových hraček.

Jeho výrobky mají certifikát Bezpečné hračky. Je také nositelem titulu Hračka roku 2011 v kategorii Hračky pro kluky. Přesvědčivě vyhrál se setem precizně vypracovaných zemědělských strojů.

Cena: 462 Kč

zdroj: kovap.net

Usněte na krokodýlovi!

Krokodýl Krokobloko

Krokodýl Krokobloko

Umožní to další vítězná hračka roku 2011. Jmenuje se Krokodýl KrokoBloko a nabízí ji firma Olymptoy.

Krokodýl KrokoBloko nabízí rozličné aktivity. Jednotlivé díly šustí, chrastí, pískají. Pokud ho zatáhnete za kytičku na ocásku, začne jím vrtět. Barevné kostky uprostřed těla jsou odpojitelné. Když je vyvléknete, máte z velkého krokodýla malého krokodýlka. S krokodýlem bude vaše dítě usínat místo polštářku.

Cena: 1259 Kč

zdroj: hrackaroku.cz

Uvařte panenkám!

Nádobí pro panenky

Nádobí pro panenky

Posezení u čaje zajistí nádobíčko od paní Mileny Kaprálové. Vyrábí je ve vlastním keramickém atelieru a věnuje mu stejnou pozornost, jako nádobí pro dospělé.

Její točená užitková kamenina s typickým modrobílým dekorem a matnou glazurou je také stejná u nádobí pro dospělé i pro děti.  Výtvarnou a řemeslnou úroveň díla potom potvrzuje ocenění Zlatá brána z berounských keramických trhů.

Set pro panenky zahrnuje 2 hrnečky, 2 talířky (průměr 7 cm), 2 lžičky (5 cm), lahvičku (5 × 8 cm), konvičku (7 × 6 cm) a proutěný košíček.

Svými rozměry ideálně padne do ruky panenkám i holčičkám a umožní jim strávit příjemný večer „vařením“ a posezením u šálku čaje.

Cena: 630 Kč

zdroj: fler.cz

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář