Praha: Praha: Nejkrásnější místa na rande pro zamilované

Praha: Nejkrásnější místa na rande pro zamilované

foto: Wikimedia Commons

Petřín, foto: Wikimedia Commons

Když romantika, tak Petřín. Polibek pod Máchovou sochou prostě patří k jaru. Zapomenout byste neměli ani na zámky lásky na Čertovce.

V matičce Praze je ovšem spousta dalších krásných míst, kam můžete vyrazit na rande, ať už se chcete jen tak toulat přírodou, kochat památkami či potěšit mlsný jazyk.

Praha má tolik krásných míst, která můžete obdivovat a tolik podivuhodných skrýší tajných zákoutí, kde milenci najdou soukromí.

Nabízíme pár tipů pro zamilované – určitě se vám budou líbit!

Máchův Petřín s pražskou Eiffelovkou

„Jaké to krásné vonné lože  / Je však ten Petřín! V dlani dlaň / Jdou milenci. Ty jarní bože, /
Tuhletu lásku neporaň!“ prosí básník Jaroslav Seifert. Bývaly však i temnější časy. Naštěstí od dob, kdy se na vrchu Petříně popravovalo, uplynulo tisíc let.

Dnes se na skalnatém kopci nad Vltavou tyčí mladší a čtyřikrát menší sestra Eiffelovky a působivě dotváří panorama města. Vnitřkem kovové konstrukce vede 299 schodů, ale také výtah. Výšlap nahoru možná bude zkouškou vaší lásky – nebo alespoň fyzické kondice – odmění vás však úchvatným výhledem.

Kousek za věží potom najdete zrcadlové bludiště a směrem ke Strahovu růžový sad. Celé odpoledne se můžete toulat po zelených terasách kopce, vyhledávat lavičky v tichém zákoutí a těšit se výhledy do daleka. A když už se chcete líbat, nezapomeňte navštívit bronzovou sochu rozervaného básníka lásky Karla Hynka Máchy!

Máte Petřín z ruky? Zkuste navštívit Vyšehrad!

Zámky lásky na Čertovce

foto: Praha levně

foto: Praha levně

Zamkněte svou lásku na tisíc západů a klíč zahoďte do hluboké vody, aby vás už nikdy, nikdo a nic nemohlo rozdělit! Romantický zvyk se rozšířil z Itálie do celé Evropy. Svůj mostek má i Praha, i když maličký. Najdete ho na Kampě, u náhonu Velkopřevorského mlýna. Přes zámky na jeho mříži skoro neuvidíte na mlýnské kolo. Jak k nim připojit ten svůj a proč?

Milenci rukou společnou a nerozdílnou napíšou na visací zámek svá jména či iniciály a rok, kdy společně uzamčení svého vztahu provedli. Pak hodí klíček do řeky. Zavře se nad ním voda, čímž zaručí, že se nikdo další mezi milence nevetře. Jejich láska bude trvat navěky. To všechno dokáže kousek kovu…

Přečtete si víc: Zamkněte si lásku na dva západy! Kde? Na Čertovce!

Karlův most: Nejkrásnější na světě

foto: Praha levně

foto: Praha levně

Gotická stavba z doby Karla IV. slouží jako galerie pod širým nebem. Dostaveníčko si tu dalo 31 nádherných soch a sousoší z období baroka. Uprostřed mostu na straně po proudu najdete tepanou mříž. Kovová plastika na štítku uprostřed připomíná umučeného vikáře Jana Nepomuckého, jehož tělo dal král Václav IV. svrhnout z tohoto místa do Vltavy. Okolo něj se hromadí další zámky zamilovaných.

Od Čertovky to sem máte jen pár kroků. Udělejte je. Je-li Praha vzácným pláštěm, který pokrývá břehy řeky Vltavy, představuje Karlův most drahocennou sponu, která tento královský plášť spíná. Možná existují mosty vznosnější. Pár jich je dokonce starších. Ale žádný není tak krásný…

Přečtete si víc: Magický Karlův most drží pohromadě syrečky!

Pohádkové Průhonice

foto: Wikimedia Commons

foto: Wikimedia Commons

Jehličnaté a listnaté lesy prosvětlené slunnými pasekami, lesklé hladiny rybníků, neklidné potoční kaskády lemované bažinatými nivami, strmé skalky – a za tím vším v pozadí pohádkový zámek.

V Průhonickém parku se budete cítit, jako byste se vrátili do pohádky z dětství. Hrabě Silva-Tarouca ho s láskou a neobyčejným citem pro krajinu budoval více než půl století.

Přirozený půvab dodávají krajině průhledy na seskupení různých stromů, které ladí kompozičně i barevně a proměňují se podle roční doby. Nejkrásnější je park koncem května, když rozkvetou tisíce rododendronů všech barev.

Přečtete si víc: Průhonický park: krajina jako z pohádky

Romantická Zlatá ulička

foto: Wikimedia Commons

foto: Wikimedia Commons

Miniaturní domečky s pastelovými fasádami vypadají jako kulisy – však také jejich finální podobu navrhoval filmový výtvarník. Pro svůj malebný vzhled, maličká okna i dveře, nízké střechy a záplavu komínů patří Zlatá ulička mezi nejromantičtější místa Pražského hradu.

Půjdete-li okolo hračkářského obchodu s poetickým jménem Korálek, všimněte se kočky ve znaku. To je totiž její jméno. Černá kočka Korálek patřila v polovině 20. století slavné jasnovidce Madame de Thébes. Když se do Čech za druhé světové války valila vojska wermachtu, věštkyně předpověděla, že „stejné vojsko stejnou cestou zase odejde“. Nacisté ji proto deportovali do koncentračního tábora, kde zemřela. Není divu, že místo vyvolávalo a vyvolává podivuhodné a matoucí představy.

Prý se tu nachází přízračný dům U Poslední lucerny, který představuje práh mezi viditelným a neviditelným světem. A císař Karel IV. v nedalekém pukrabství – pravda, po bujaré pitce s Buškem z Velhartic – dostal pořádné kapky od místních skřítků. Vy se ovšem bát nemusíte, nad zamilovanými drží ochrannou ruku dobří duchové!

Přečtete si víc: Zlatá ulička: vstup do „jindy a jinam“

Písecká cukrárna: Oslaďte si život!

foto: gaigher.cz

foto: gaigher.cz

Jste unaveni touláním po Praze? Oslaďte si život! Píseckou cukrárnu najdete v Praze hned na třech místech. Nebudete litovat cesty a pokud má váš protějšek rád sladké, určitě se mu zavděčíte.

Cukrárna s historií sahající do dob první republiky se drží poctivé tradice. Nabízí šlehačkové zákusky s pravou šlehačkou, medový perník z pravého včelího medu a sladkosti pečené podle tradičních receptur.

V nabídce je česká klasika (koňaková špička, kokoska, marokánka, laskonka, indiánek, rakvička či kremrole), vše ve vynikající domácí kvalitě a za dobrou cenu, které se jen těžko odolává.

Přečtete si víc: Písecká cukrárna: vítaná jihočeská expanze

Chybí vám soukromí? Navštivte Azyl pro milence!

foto: hodinovy-hotel-nonstop.cz

foto: hodinovy-hotel-nonstop.cz

Považujete hodinový hotel za místo nemravné či nedůstojné? Mýlíte se! V Praze na Vinohradech najdete diskrétní, čisté a útulné apartmány, doplněné službami jako občerstvení z domácí kuchyně, bylinné lázně, relaxační masáže či exkluzivní infrasauna.

Vůbec nejde o lascivní a nemorální místo, kde se kupčí s prodejnou láskou. Hodinový hotel může poskytnout příjemné zázemí třeba zamilovaným studentům, kteří nemají na koleji dostatek soukromí.

Kam rozhodně nechodit, když jste zamilovaní?

Do kostela Matky Boží před Týnem! Přestože Týnský chrám patří k nejznámějším dominantám Starého Města, zamilovaným tam příliš nakloněni nejsou. V kostele je zakázáno: fotografovat, jíst, pít, mluvit, filmovat a dotýkat se… Tak pozor na to!

Přečtete si víc: Kostel Matky Boží před Týnem: Dotýkat se zakázáno!

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář