Praha: Prášily: Vyspěte se na zámku z pohádky!

Prášily: Vyspěte se na zámku z pohádky!

prasily-loznice3

foto: Praha levně

Odbočíte z hlavní silnice směrem na jih a dojedete až do Prášil. Dál už je jen hranice s Německem. Tady, skoro na konci světa, nebo alespoň Čech, leží prosperující vesnička se spoustou restaurací a hospůdek, cukrárnou, lanovým parkem a archeoparkem.

Zahnete doprava do kopce a nejspíš minete – nebo aspoň nebudete věřit svým očím, jako zpočátku my. Možná se začnete proklínat, že jste uvěřili tomu, že v Prášilech najdete zámeček, kde se dá ubytovat…

Ale on tam opravdu je. Skrývá se pod oprýskanou omítkou, která z něj na první pohled dělá ruinu. Stačí však překonat prvotní úlek, a budete dočista okouzleni.

Staleté postele a oheň v kuchyni

Interiér je totiž opravdu stylový. Ve většině případů nejde o laciné napodobeniny, ale o poctivý staletý nábytek. Vkus paní domácí nezapře její původní tvůrčí profesi a vy nevíte, co obdivovat dříve – jestli dobové fotografie, fortelné skříně a postele, vázy s aranžovanými květinami, středověkou kuchyni s otevřeným ohništěm či koupelnu velkou jako běžný panelákový obývák.

Ubytování je možné pouze v létě, a to v jednom dvoulůžkovém a dvou čtyřlůžkových pokojích, vybavených koupelnou a sociálním zařízením. Nebojte, nebudete odkázáni na zakládání ohně v kouřícím krbu (i když jeden večer doporučujeme si ho užít), hned naproti je kuchyňka vybavená vařičem a lednicí.

Cena ubytování: 420 Kč/lůžko/noc
Vzdušné: 12 Kč os/noc
Psi: 50 Kč/noc

Toulání jako v ráji

Prášily leží v krásném prostředí Národního parku Šumava a jsou ideálním místem pro pěší turistiku, houbaření i cyklistiku. Vesničkou projíždí cyklobus, který vás dopraví buď do Železné Rudy nebo na Kvildu.  Krásně je všude v okolních kopcích. Nabízíme tipy na výlet po okolí Prášil.

Podívejte se, jak to na zámku vypadá:


foto: Praha levně, Marek Pokorný

Přečtěte si také:

Komentáře: 2 »

  1. Zdravím! Hranice je tam s Německem ne s Rakouskem

    Komentář Alena — 19.11.2015 @ 10:26

  2. Paní Aleno, máte pravdu :) Děkujeme za připomínku a opravujeme. redakce

    Komentář Monika — 19.11.2015 @ 21:20

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář