Praha: Dvůr Hoffmeister: Venkovská romantika,
michelinská gastronomie

Dvůr Hoffmeister: Venkovská romantika,
michelinská gastronomie

Dvůr Hoffmeister

foto: Dvůr Hoffmeister

Vraťte se s námi na chvilku do starých dobrých časů, kdy selský dvůr dýchal klidem, lidé k sobě měli úctu a z kuchyně to opravdu vonělo.

Vyjeďte si s námi kousek za Prahu, do Dvora Hoffmeister ve středočeských Čičovicích. Nebudete litovat.

Velkoryse zrekonstruované prostory staré usedlosti pamatují solidní první republiku. Některé zdi jsou staré dvě stě let a kameny v nich pocházejí ze stejných lomů, které zásobovaly stavbu hradu Okoř.

Starodávná usedlost v novém kabátě

Citlivá rekonstrukce zachovala patinu venkova a přidala pohodlí 21. století. Původní kouzlo selského stylu doplnilo moderní vybavení. Nečekejte však uniformitu anonymních hotelů! Každý pokoj je jiný, což dodává ubytování zvláštní půvab.

Poklidná atmosféra venkovské usedlosti, která žije vlastním životem, vám učaruje. Můžete si připadat, jako byste přijeli na návštěvu bohatého strýčka statkáře, který vás má rád a bude vám dělat pomyšlení.

Tři generace Hoffmeisterů

Adolf Hoffmeister, V souhvězdí Ryb

Adolf Hoffmeister, V souhvězdí Ryb, výřez

Je vám jméno Hoffmeister povědomé? Možná znáte hotel Hoffmeister. Nebo slavného právníka, ilustrátora a karikaturistu Adolfa Hoffmeistera. Všechno souvisí se vším.

Martin Hoffmeister, syn pana Adolfa, totiž nejdříve vybudoval hotel pod Pražským hradem, aby ho později prodal a přesídlil na venkov. Z ruin obnovil starobylý statek, kde vyčaroval nejen originální ubytování, ale také restauraci, kam se sjíždějí mlsní gurmáni zdaleka.

Provoz zajišťuje jeho dcera Ada Hoffmeisterová. Dělá to skvěle. Aby ne, má za sebou kuchařské zkušenosti ze Švýcarska, Francie i Španělska. A jídlo se podává na talířích vyzdobených karikaturami, které namaloval dědeček Adolf. Kruh se uzavřel, rodinný hotel propojuje hned tři generace Hoffmeisterů.

Stylové kouzlo venkova

Dvůr Hoffmeister dokáže uspořádat velkolepý svatební raut, školení nadnárodní společnosti či rozverné setkání abiturientů stejně jako soukromou rodinnou oslavu nebo romantický víkend pro dva.

Přívětivou domácí pohodu navozuje nejen útulné prostředí, ale také pozorná, vlídná a pohostinná obsluha.

Komfortní ubytování v duchu venkova zajišťuje sedm pokojů na úrovni čtyřhvězdičkového hotelu. Nechybí zámecká postel s nebesy jako stvořená pro svatební noc, pohodlná konferenční místnost, restaurace se salónkem pro uzavřenou společnost, udržovaná zahrada na venkovní grill párty či terasa, kde mohou posedět cyklisté. Neopakovatelnou atmosféru pak dvoru dodávají koňské stáje, o jejichž chod se stará Ria Hoffmeisterová, druhá dcera pana Martina.

Podívejte se, jak to ve Dvoře Hoffmeister vypadá:

Michelinský kuchař, co si přát víc?

V restauraci Dvora Hoffmeister si připadáte jako v galerii, protože ji zdobí obrazy a kresby Adolfa Hoffmeistera. Na umění ale rázem zapomenete ve chvíli, kdy zavoní z kuchyně. Má ji totiž na starosti Jozef Evan, který vařil v michelinských restauracích v Anglii a Francii. Jídlo připravuje s láskou, poctivě, z kvalitních surovin a bez umělých dochucovadel.

„Čerpáme z tradičních receptů našich prababiček a vracíme se ke kořenům poctivé kuchyně používáním lokálních a sezónních surovin. Chceme, abyste se u nás cítili jako doma,“ zve na ochutnávku Martin Hoffmeister.

Pán domu má mimo jiné na starosti i vinný lístek, v němž najdete široké rozpětí od vín mladších a lehčích až po vína archivní, plná či opulentní. Klidně si nechejte poradit, tradice milovníků a znalců vína a dobrého jídla pokračuje v rodině už třetí generaci.

Základní informace o hotelu a restauraci

  • Adresa: Dvůr Hoffmeister, Velké Čičovice 45
  • Telefon: 604 142 438
  • Cena ubytování: 1820 Kč/2 os/noc
  • Cena hlavních jídel: 195 – 420 Kč
  • Dopravní spojení: 8 km od letiště Václava Havla, 15 km od centra, parkování v místě
  • Náš tip: Udělejte si z hotelu výlet na Okoř!

zdroj a foto: dvur-hoffmeister.cz

Jste také mlsní strávníci, labužníci a gurmáni? Chcete vědět, co vaří michelinský kuchař? Podívejte!

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář