Praha: Divoký noční tah po barech

Divoký noční tah po barech

Sex v Praze, Jana Collins


Sex v Praze, Jana Collins

Jak vypadá úspěšně propařená pražská noc? Mnohé by mohla napovědět novela Sex v Praze od Jany Collins.

Proč si autorka vybrala jako dějiště svého erotického románu právě českou metropoli?

„Praha jako prostředí k příběhům je tajemná, magická a mystická. Vibruje směsí sexuální magie a filozofie, na kterou můžete narazit jak v krásném historickém paláci, tak v hospodě čtvrté cenové skupiny. Děje se v ní spousta zdánlivě nevysvětlitelných věcí, které se mohou stát jedině v magické Praze!“ vysvětluje Jana.

Hlavní hrdinka její knihy, podnikatelka Hanka, potká v pražském nonstopu záhadného muže a sexuálně po něm zatouží. Chce ho jen sbalit a užít si vášnivou noc, ale muž si ji postupně podmaňuje a bere ji na cestu do podsvětí. Současně je to i cesta do tajných Haniných sexuálních fantazií. Brzy poznává, že její milý není tak úplně člověk – je to napůl kentaur…

Když se vydáte po pražských barech, možná takového kentaura – nebo někoho jemu podobného – potkáte. Jak by divoká noční výprava po pražských barech mohla vypadat, se dozvíte v následující ukázce z románu.

První rande s ním – bar homosexuálů

Cestou na schůzku měla pocit, jakoby každý její krok nabíral na významu. Uvědomovala si všechno kolem sebe tak živě a jasně. Staré Město, chodníky s kočičími hlavami lesknoucí se do večerních mihotavých světel, výlohy a stánky párkařů na Václaváku, černochy prodávající kokain, všechno se cestou vlnilo a vibrovalo. Šla a v každém jejím kroku zaduněla neúprosná touha. Jako by šla na popravu. Nebo snad padala do čert ví jakých hlubin? Přinejmenším byly podivuhodně slastné.

Pozval ji na kafe do nedalekého baru homosexuálů. Hana se rozhlédla  kolem a zjistila, že tam žádné jiné ženy nejsou. U jednoho stolku nalevo seděli dva mladí muži, jeden černovlasý a druhý měl holou hlavu a tetování na paži. Byli zabraní do hovoru a bylo vidět, jak se pod stolem nenápadně navzájem osahávají. Větší stůl naproti okupovala společnost pěti mužů různého věku a vzezření, jeden z nich byl tmavé pleti. Mladší blondýn s tvářičkou jako panenka a hezkými pažemi, které vynikaly v síťovaném nátělníku, se k černochovi obracel a vrhal na něj zamilované pohledy. Vládla tam atmosféra nenucenosti a veselosti, úplně gay. Cítila tu energii stejnosti. Posilující se vztahy, bez vzrušení protikladů.

Pak ji odvedl do jiného podniku. Hana si připadala jako na naučné stezce po nočních barech s erudovaným průvodcem. S některými individui místního koloritu prohodil pár slov a o jiných jí vyprávěl zábavné historky. Takový výlet do zoo. Působil dojmem sociálního pracovníka anebo policejního informátora. Byl tu zřejmě známá firma.

Bylo dost po půlnoci, ale Haně se stále nechtělo od něj odtrhnout. Tak se šli ještě projít nočními ulicemi. Ukázal na bar přezdívaný Špína. „Tohle je nejhroznější bar na Vinohradech,“ vysvětlil. Hana na to zvědavě: „Tak to tam musíme zajít.“ Vůbec se nepoznávala. Ale s ním měla pocit dobrodružství, byla s ním na cestě objevování. V nejhroznějším baru si dali kávu. Společnost tam byla opravdu jen pro silné nátury. Galérka a špína Prahy se tam scházela v celé své kráse. Podnikatel v sexu a erotických filmech, milionář a bývalý šampión v judo nasával whisky a přitom četl noviny. Podíval se na Hanu jako na zboží. Chtěl, aby si stoupla a otočila se dokola, a pak jí nabízel kšefty jako nějakému luxusnímu výrobku…

(redakčně kráceno)

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář