Praha: Originální šperky inspirované secesí

Originální šperky inspirované secesí

sperky-irena-vr1

foto: irenavr.cz

Tajemné tváře vryté do polodrahokamů a lemované stříbrnými secesními lístky, had, který se připlazil přímo z ráje, lovecká scéna zachycená na matných a lesklých kovových plochách.

Kámen si sám řekne o tvar, šikovné ruce už ho jen vyloupnou na světlo a zvýrazní okolním kovem. Tak pracuje výtvarnice Irena Veselá – Rendlová.

Na začátku byly mince

Irena vystudovala střední školu uměleckých řemesel a vyučila se jako rytec kovů. Šest let zůstala věrná oboru, pak ji ale fantazie táhla dál. A tak se nakonec dala na svobodné povolání. Inspirací jsou jí přírodní motivy, secese, ale hlavně materiál samotný.

Nabízí šperky podle svých vlastních návrhů nebo podle návrhů zákazníků, ale také rekonstrukci a kopie šperků dobových. Jisté máte jedno: každý kus bude originál.

Jaký dárek potěší?

Bílá mosaz

Nejčastěji Irena pracuje s niklovou mosazí zvanou pakfong. Jde o bílý, zdravotně nezávadný kov s atestem. Vychází přitom technologicky ze starých způsobů zlatnické, cizelérské a rytecké profese: ručně vyřezává, piluje, pájí, ryje…

Důraz přitom klade na kontrast ploch, střídá lesklé a různě matované povrchy. Do nich často zasazuje přírodní polodrahokamy, ať už broušené nebo leštěné (tamblované), jejichž tvaru se podřizuje celý šperk.

Do práce i na ples

Její nabídka šperků obsahuje drobné jednotlivé kousky (prsteny, náušnice, přívěsky, brože, kravatové spony, jehlice), ale také celé kolekce (náhrdelník, brož, náramek, prsten), ozdobné pásky a doplňky. Je určená ženám i mužům, na běžné denní nošení i pro velké společenské příležitosti.

Podívejte se, jak Ireniny krásné šperky vypadají:

zdroj a foto: irenavr.cz

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář