Praha: Nejkrásnější pražské atrakce: Děti tam vydrží hodiny

Nejkrásnější pražské atrakce: Děti tam vydrží hodiny

foto: Fotolia

Závrať, příjemné šimrání v břiše, rychlý a neobvyklý pohyb. Pojďte se s dětmi vydat do zábavních center, kde si jde hrát po celý den…

Pozveme vás na Matějskou pouť. Jestlipak víte, co je na ní nového? Letos je tomu už 50 let, co se usídlila na Výstavišti. Oslaví to – jak jinak – spoustou zajímavých atrakcí a programů pro děti.

Potom se vydáme do pražských zábavních center a parků, kde mohou děti pátrat v dobrodružných jeskyních, řádit na trampolínách a skluzavkách, vyzkoušet jízdu na motokáře nebo šplhání po želatinové sopce… Prostě si krásně užít dne.

Už víte, kam o víkendu s dětmi vyrazíte?

Beckiland: divoká dětská džungle

Rodinné zábavní centrum Beckiland sídlí na Zličíně v Praze 5 a zabírá úctyhodnou plochu 6000 čtverečních metrů, pojatých jako divoká džungle.

Děti se mohou vyřádit na obřím šplhadle, trampolíně, želatinové sopka nebo v adrenalinovém parku. Čeká je jízda vláčkem a dobrodružná jeskyně. Odvážní malí řidiči mají možnost ukázat svou šikovnost na motokárách. Rodiče pak najdou zázemí v poklidném bistru, kde se dá posedět nad stolní hrou nebo třeba jen s knihou v ruce.
Vstupné:
dospělí 190 Kč, děti polovic, narozeninoví oslavenci a děti do 2 let zdarma

Chcete si jen tak posedět v kavárně, kde se děti zabaví samy? Tipy na ně najdete ve článku Kavárny Baby friendly: Spratkové divokých matek

Klasická, rodinná, matějská

Matějská pouť na pražském Výstavišti

Matějská pouť na pražském Výstavišti
foto: matejskapout.cz

Hlasitá hudba, závrať na kolotoči, práskání vzduchovek ze střelnice, vůně pečených párků, veselý rámus, záplava barev, cukrová vata… Prostě pouť!

Ta pražská trvá po celý rok, nicméně v současné době vrcholí a najdete tam nejvíc atrakcí. Letos má totiž Matějská pouť jubilejní 50.výročí působení na Pražském výstavišti v Praze 7. V termínu od 2. března do 21. dubna to bude slavit s plnou parádou a velkým nasazením. Na návštěvníky tu čeká 120 báječných atrakcí. V pondělí 25. března pak proběhne tradiční Den pro postižené děti, děti z dětských domovů a azylových domů, kterým budou veškeré atrakce k dispozici zdarma. Navíc je čeká zábavný doprovodný program u Křižíkovy fontány.
Vstupné: ve všední den 10 Kč, o víkendech 25 Kč, děti do 120 cm zdarma

Koala Café: víc než dětské centrum

Koala Café, Praha

Koala Café, Praha
foto: facebook.com

Velkoryse pojatý loftový prostor bývalé továrny v Praze Hostivaři vyplňuje obří, technická, certifikovaná prolézačka, která podporuje rozvoj fyzických schopností a pohybových dovedností s maximálním důrazem na bezpečnost.

Spletitou konstrukce doplňuje množství skluzavek, tobogánů, prolézacích tubusů, překážek ve formě válců, kostek, míčků a sítí – to vše dělá herní konstrukci natolik zajímavou, že dítě v ní bez problémů stráví i několik hodin. Prolézačka má dvě rozdílné části, adekvátní věku a fyzickým schopnostem dětí. Prostor je oddělen od zbytku herny tak, že se v něm dítě může pohybovat zcela samostatně, ale přitom na dohled doprovodu, který sedí v kavárně bezprostředně navazující na herní část. Na utváření interiéru spolupracoval výtvarník a designér Jakub Štark. K dispozici je i nekuřácké občerstvení, kde se rodiče mohou v klidu posadit, vypít kávu, přečíst časopis nebo vyřídit potřebnou e-mailovou korespondenci ze svého bezdrátově připojeného notebooku, zatímco si děti hrají.
Vstupné: děti od 3 let 250 Kč, děti do 3 let 150 Kč, dospělí a děti do 1 roku zdarma

zdroj: beckiland.cz, matejskapout.cz, koalacafe.cz

Komentáře: 2 »

  1. Mno, to záleží na věku dítěte :) Třeba bych s ním zašel i do Questerland.

    Komentář Daniel — 24.7.2018 @ 09:17

  2. Nebo na Getaway http://www.praha-levne.cz/tipy-pohyb/getaway-prague-hra-spionu/ či na Karla IV. v Novoměstské radnici :)

    Komentář Monika — 21.8.2018 @ 20:46

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář