Praha: DinoPark Praha: Vítejte v druhohorách!

DinoPark Praha: Vítejte v druhohorách!

Dinopark, tyrannosaurus rex

Dinopark, tyrannosaurus rex

Už od 2. dubna jsou po zimní přestávce znovu otevřeny brány DinoParku na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze 9.

Unikátní expozice pod širým nebem provází vývojem života na Zemi. Na děti, ale i dospělé návštěvníky čekají věrné makety pravěkých ještěrů a dalších živočichů. Užijí si také atmosféru tajemných druhohor, plnou zvukových a světelných efektů.

Pro děti je pak připraveno velké pískoviště, kde si mohou zahrát na paleontology a za pomoci štětce, lopatky a trpělivosti zkusit v písku najít a rozpoznat kostru obrovského prehistorického tvora.

Mrkne na vás diplodocus

Novinkou je 30 metrů dlouhý a 5 metrů vysoký pohyblivý diplodocus, umístěný v centrální části DinoParku. Jedná se o robotický model s pohybem krku, čelistí, hlavy, ocasu a dýcháním. Jeho senzorové čidlo vnímá návštěvníka a na jeho pohyb spustí mrkání očima. Model je tak veliký, že se do DinoParku nevejde a jeho krk přesahuje historickou hradbu.

Součástí dinosauří expozice je také 3D kino poskytující iluzi trojrozměrného prostoru. Letos se proměnilo v DinoAquarium. Nový panoramatický film zavede návštěvníky pod hladinu divokých druhohorních moří, plných nástrah a nebezpečí. Svezou se virtuální ponorkou pod vedením zkušeného kapitána (hraje ho známý cestovatel Steve Loveček Lichtag) a setkají se s jedním z největších vodních dravců druhohor a skutečným vládcem moří, nebezpečným Kronosaurem. Zhlédnutí filmu je v ceně vstupenky.

Rostlina stará miliony let

Dospělí pak ocení unikát světového významu: živou druhohorní rostlinu wollemi nobilis, která žila na Zemi už před 175 miliony lety. Tento druh pravěké borovice byl objeven v roce 1994 v australské divočině. Po celém světě roste pouhých 39 exemplářů. Pro botanika představuje setkání s touto rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným, živým dinosaurem.

Vstupné: dospělí 150 Kč, děti 3 – 15 let 100 Kč, děti do 3 let zdarma

Jak to v pražském DinoParku vypadá? Podívejte se v galerii:

zdroj a foto: dinopark.cz

Nevíte kam o víkendu s dětmi vyrazit? Máme pro vás horké tipy!

Nejkrásnější pražské atrakce: Děti tam vydrží hodiny

Pojďte si hrát do vikýřů Malostranské besedy

Aguapalace Praha: největší bazén ve střední Evropě

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář