Praha: Zimní Praha v obrazech

Zimní Praha v obrazech

Praha, Hrad, zámecké schodyZářivě bílá, čistá, tichá, zasněná. Tak vypadá zimní Praha očima umělecké fotografky Evy Javůrkové.

Vydejte se s námi po jejích stopách – začneme na tajemném Novém světě s jeho lampami a křivolakými uličkami, odkud volným krokem dojdete až k Pražskému hradu. Potěšíte se výhledem na zasněžené střechy staré Prahy a po Nových zámeckých schodech sestoupíte na Malou Stranu.

Minete chrám sv. Mikuláše i mlýnské kolo na Kampě. Potom vás kroky zavedou přes Karlův most na Staré Město, kde skončíte procházku pod vánočním stromem na Staroměstském náměstí.

Kdo je Eva?

Eva sbírala zkušenosti v deníkách a společenských časopisech. Reportážní snímky ji však brzy přestaly uspokojovat, a tak se přeorientovala na uměleckou fotografii.

Eva Javůrková má za sebou velké reklamní kampaně pro významné české i zahraniční klienty. Komerční úspěch jí ale nestačil, potřebovala ho vyvážit smysluplnými aktivitami. Proto několik let vyučovala fotografii. Založila také neziskovou organizaci, která podporuje začínající umělce.

V posledních letech se Eva Javůrková soustředí na umělecké fotoobrazy a jejich precizní retuše, které jsou nedílnou součástí každého moderního interiéru. Životním koníčkem fotografky jsou však umělecké portréty.

Ateliér hlavně pro ženy

Ateliérem Kellyana prošly zástupy celebrit, ale také obyčejných žen a dívek, které se před objektivem zkušené profesionálky mění v úžasné femme fatale. Přesvědčit se můžete ve článku Vyfoťte se jako bohyně! Eva je totiž neskutečný živel plný pozitivní energie a díky tomu dokáže i s amatérskými modelkami úplná kouzla.

zdroj a foto: Kellyana

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář