Praha: National Geographic: Praha je doupětem zločinu

National Geographic: Praha je doupětem zločinu

Praha 1, HradTo se tedy National Geographic vytáhla! Podle ní je Praha doupětem zločinu – od okrádání turistů taxikáři a obchodníky, přes prostituci až po prodej drog. Informovaly o tom dnešní Novinky.cz.

Televize s jinak seriózní pověstí to doložila třičtvrtěhodinovým „dokumentem“ pod názvem Scam City Prague, zařazeným do série o světových městech podvádějících turisty, kde najdete také turecký Instabul, brazilské Rio de Janeiro, argentinské Buenos Aires nebo indické Dillí.

Protože však autor nemohl svá tvrzení doložit, musel podvádět, aby si pomohl – a tak si pro fiktivní reportáž o hlavním městě ČR najal do role podvodníků herce! Novinářskou kachnu, tvářící se jako původní reportáž, najdete i na YouTube. Skoro to vypadá, jako by v reálu ožil Kingův Running Man…

Autor Connor Woodman je v „reportáži“ okraden hned na několika frontách – taxikářem, v erotickém klubu, u stánku s párky. Dokonce se mu povede na Václavském náměstí koupit kokain, který je ve skutečnosti jedlou sodou… Se „zločinci“ také udělá rozhovor – bez ohledu na to, že bar na Žižkově, kde se měla prostituce odehrávat, je dávno zavřený a taxislužba Eurotaxi, v dokumentu téměř hlavní zločinecká organizace, už dva roky v likvidaci…

 Smutné konce seriózního média! Connor Woodman odmítl české policii podat vysvětlení, takže požádala o spolupráci Interpol. Spor se však odehrává spíše v rovině občanskoprávní, je tudíž na pražském magistrátu, aby se bránil proti poškození jména Prahy. Jaké kroky učiní?

A jak je to ve skutečnosti s bezpečností v české metropoli ve skutečnosti? Základní informace se dozvíte zde.

zdroj: novinky.cz

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář