Praha: Z Prahy na kole podél dvou řek

Z Prahy na kole podél dvou řek

Jez u mostu v Černošicích

Jez u mostu v Černošicích

Vydejte se s námi na kole podél dvou řek, Vltavy a Berounky. Ujedete 30 kilometrů po rovině, převážně po asfaltu, kousek po zpevněných cestách, a až na pár stovek metrů mimo provoz. To vše v Praze a jejím blízkém okolí.

Uděláme si příjemný okruh po rovině, který je vhodný i pro rodiny s dětmi. Většinu cesty nás bude provázet lesklá stuha řeky. Rušným silnicím se vyhneme.

Zato budeme míjet spoustu kiosků, bufetů, cukráren a hospod, aby se děti mohly zastavit na zmrzlinu, mámy na kávu a tátové ne jedno orosené.

Proti proudu Vltavy

Vyjedeme na začátku cyklostezky v Braníku kousek za loděnicí a proti proudu Vltavy dojedeme přes Modřany na Zbraslav. Cestou se budete na úzké cyklostezce vyhýbat bruslařům, ale zato máte k dispozici spoustu kiosků. Ve Zbraslavi přejedeme řeku po mostě. Hned za křižovatkou na hlavním náměstí vás čeká první cukrárna a za rohem vstup do Zbraslavského zámku a kláštera, který býval (než se dostavěl chrám sv. Víta) pohřebištěm Přemyslovců. Tady, v někdejším konventu, byly uloženy plastiky z depozitáře Národní galerie a kde je nyní stálá expozice asijského umění.

Tipy na výlety, a nejen cyklo:

Mezi řekami

Na cyklostezce u Chuchle...

Na cyklostezce u Chuchle…

Silnice protne Zbraslav a po krátkém rušnějším úseku nás dovede okolo golfového hřiště do Lipenců. Za nimi už čeká jen opuštěná silnička mezi poli, která míří do Černošic. Tady se znovu dostáváme k řece, tentokrát je to ovšem Berounka. Přejedeme po mostě pro pěší. Jestli vás honí mlsná, jste tu v pravý čas. Máte za sebou akorát půlku cesty a sto metrů od řeky do kopce leží příjemná cukrárna. Pak sjedeme zpátky k řece a podél ní dojedete po proudu až do Radotína. Jestliže jste si odřekli cukrárnu, možná vás zlákají zdejší dvě občerstvení s točeným pivem.

Po proudu Berounky

Cyklostezka pak pokračuje do Lahovic, kde se Berounka vlévá do Vltavy. Vy ústí sice minete, budete však projíždět záplavovou oblastí do Chuchle. Cestou se můžete potěšit pohledem na koníky, ovce či kozy, které spásají louky. podél Vltavy. Po levém břehu řeky se vracíte zpátky k Barrandovskému mostu, po němž přejedete znovu na břeh pravý – a už vám zbývá je pár set metrů na místo startu. Na tachometru budete mít ke třiceti kilometrům po rovině a za sebou krásnou a pohodovou projížďku s minimální obtížností.

Podívejte se, co vás cestou čeká:


foto: Praha levně

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář