Praha: Festival světla Signal 2014

Festival světla Signal 2014

Praha, festival světla Signal, The Pool, Jen Lewin Studio

foto: signalfestival.com

Už to vypuklo! Podruhé můžete vyrazit do pražských ulic na Festival světla Signal.

Magická světelná podívaná probíhá v nočních ulicích Prahy od čtvrtka 16. října a vrcholí právě o tomto víkendu. Představení jsou vždy od 19.00 do 24.00 hodin. Vstup je zdarma.

Loni akci navštívilo téměř čtvrt milionu diváků a setkala se s velkým ohlasem. Letos na na milovníky tajemného nočního kouzla a hry barev čeká více než 20 světelných instalací, 4 videomappingy a řada interaktivních projektů, takže je určitě na co se těšit.

Podívejte, jak to vypadalo na Signalu loni!

Po stopách evoluce

Festivalu se zúčastní The Electric Canvas – světelní mágové z Austrálie, kteří rozzářili slavnou budovu opery v Sydney. V Praze budou promítat na budovu Městské knihovny na Mariánském náměstí.

Stejně jako loni se světelná show zaměří na Michnův palác, kde si ji s brýlemi budete moci vychutnat trojrozměrně a také na kostel svaté Ludmily na náměstí Míru. Na něm budou španělští Onion Lab promítat sérii obrazů na téma evoluce. Nově uvidí návštěvníci videomapping také na paláci Kinských na Staroměstském náměstí.

Podívejte se, jak to na festivalu vypadá letos:

Bazén světla a Kraken

Komentované prohlídky světelných instalací proběhnou pěšky, na kole i na vodě. Festivalová mapka pak zavede návštěvníky na Náplavku, přes Platnéřskou ulici k Vltavě, do Zítkových sadů, na Střelecký ostrov, na Ovocný trh nebo Palackého náměstí. Instalace ale nebudou chybět ani na Karlově mostě.

Na louku u Hergetovy cihelny by měl zavítat každý, kdo si rád hraje, a nejen se světlem. Po úspěchu instalace The Pool autorky Jen Lewin v Sydney nebo Singapuru si budou moci diváci užít tuto výjimečnou interaktivní instalaci také v Praze. Skládá se ze stovky světelných stupínků, které jsou kruhově uspořádány na zemi a vzájemně propojeny. Pohybem po nich lidé společně mění barevnost a uspořádání světla v prostoru.

Na Ovocném trhu se na čtyři večery rozzáří duha z pomalu rotujících skleněných hranolů, které se budete moci dotknout. Zítkovy sady ožijí sítí 256 héliem a ledkami plněných balónků, které vytvoří interaktivní světelné pole. Uprostřed dvora taneční konzervatoře vznikne světelná vodní instalace Petra Nikla a Davida Vrbíka. V projekci na boční stěnu Staroměstské mostecké věže budou moci návštěvníci ovládat světlo vlastním hlasem. Před budovou Rudolfina vyroste světelný tunel z křišťálových ověsů. A mladá česká umělkyně Gabriela Prochazka vypustí do Vltavy bájného mořského živočicha Krakena.

zdroj a foto: Signalfestival.com

Přečtěte si také:

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář