Praha: Plavecký bazén Hostivař: čistota a málo lidí

Plavecký bazén Hostivař: čistota a málo lidí

foto: koupalistepraha.cz

foto: koupalistepraha.cz

Krytý plavecký bazén v Hostivaři nabízí především pohodlí a čisté šatny. Má však omezenou otevírací dobu, protože je přednostně určen pro výuku studentů Karlovy univerzity.

Doporučujeme proto návštěvu o víkendu, před prázdninami nebo před Vánoci. A ještě si raději předtím ověřte, zde se třeba nekonají nějaké plavecké závody, kurzy plavání pro žáky základních škol, případně lekce pro potápěče.

Pohodlné a příjemné plavání

I přes tato omezení se vám návštěva bazénu vyplatí. provoz je totiž dobře zorganizovaný, takže si pohodlně zaplavete, aniž byste museli kličkovat. První čtyři dráhy z celkového počtu šesti jsou ponechány vcelku pro řádění a volné plavání, zatímco zbylé dvě dráhy vyhrazují plováky: jednu pro rychlé a jednu pro pomalé plavce.

Nechybí ani odpružené malé skokanské prkno. „Nejkrásnější roční období pro plavání je zima uprostřed dne. Když je jasná obloha a sluníčko nízko na obloze, dopadají paprsky skoro doprostřed bazénu a prosvěcují vodu až na dno,“ říká častý návštěvník bazénu v Hostivaři Libor Kubica.

V Hostivaři se můžete cítit bezpečně i z hlediska majetku: doklady a peněženku lze s důvěrou nechat na recepci. Paní recepční jsou vlídné, v šatnách panuje čistota a nečpí v nich příliš chlór. Sprchami sice protéká ohřívaná bazénová voda, ale jedna ze sprch má i obyčejnou nechlorovanou vodu pro osprchování před odchodem.

Základní parametry bazénu Hostivař

  • délka 25 m
  • šířka 12,5 m
  • hloubka 1,2 až 3,6 m
  • teplota vody 27 °C
  • teplota vzduchu 29 °C
  • vstupné bazén dospělí 85 Kč/hod.
  • vstupné sauna dospělí 91 Kč/hod.

Rádi plavete? Pak by vás mohlo zajímat:

zdroj: bazen-hostivar.717.cz

 

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář