Praha: Pojďte si hrát do vikýřů Malostranské besedy!

Pojďte si hrát do vikýřů Malostranské besedy!

Výstava Play 2012

Výstava Play 2012

Pokud si rádi hrajete a utíkáte často do světa fantazie, jsou pro vás Vikýře Play ideálním místem, kudy přímo vstoupíte do svých snů. Sami se v nich stanete tvůrci originální interaktivní výstavy.

Hravý prostor výstavy Vikýře Play umožní společné trávení volného času hlavně rodinám s dětmi, ale zábavu si mohou užít všechni. Stačí si umět hrát, neboť hra je základním prostředkem k poznání světa i sebe sama skrze vlastní smysly.

Tvůrčí výstava je dovršena teprve tím, že se divák se svou fantazií dotýká exponátů, vstupuje do nich, hraje si s nimi, a tím je dotváří. Cílem pořadatelů je prosadit fantazii, tvořivost a originální úhel pohledu do všedního života.

Holubí pohled na Malou Stranu

Ročník výstavy Play 2013 se přestěhoval z Mánesu do Malostranské besedy a zaplní všechny prostory v prvním, druhém a třetím patře. Hlavní částí bude podkroví s pěti komůrkami, patřícími jednotlivým oknům půdy. Kromě soustředěného pohledu do okolí chrámu svatého Mikuláše očima holubů nabídnou tato tajemná, magická hnízda hrátky s nejrůznějšími zvukovými, optickými a kinetickými nástroji. Některé z nich dokonce mohou viset v trámoví krovů jako netopýři.

Malá místnost s oknem do dvora se potom promění na nahrávací Studio Play, které umožní vytvořit vlastní dílka a odnést si z výstavy audio či video záznam. Podkroví propojí s místnostmi ve druhém a prvním patře kuličková dráha, umístěná podél schodiště. Chybět nebude ani bioobčerstvení, leporeloherní kreslírna a osvědčené Sensorium, rozvíjející po vzoru Komenského dvanáct smyslů člověka.

Fotogalerii a reportáž z letošní výstavy najdete v článku Výstava Vikýře Play: Dotýkat se doporučeno!

Už sedmým rokem

Výstava Play zahájí 28. března 2013, na Den učitelů a zároveň v den výročí narození Jana Amose Komenského, jehož dílo Labyrint světa a ráj srdce se stalo inspirací projektu. Tento mezinárodní projekt má oficiální název Orbis Pictus Play. Jeho autory jsou Jiří a Radana Waldovi. Premiéru měl v roce 2006 v Paříži a od té doby už v jeho rámci proběhlo několik výstavy, které jsou připravovány podle umělecké koncepce Petra Nikla.

Podívejte se, jak to vypadalo na výstavě Play loni v Mánesu:

zdroj a foto: malostranska-beseda.cz

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář