Praha: Kam v Praze na půlnoční mši

Kam v Praze na půlnoční mši

foto: Praha levně

Slavnostní štědrovečerní půlnoční mše oslavuje narození Ježíše Krista. V Praze se tradičně koná v desítkách kostelů na Starém i Novém Městě a stejně tak tomu bude i letos.

Většina mší a koncertů v předvečer narození Páně se bude konat tradičně o půlnoci, jen vánoční vigilie určené pro rodiny s dětmi proběhnou už na Štědrý den odpoledne.

Kam tedy můžete jít 24. prosince 2017 na půlnoční mši?

Pražský Hrad

Půlnoční mši svatou v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě bude celebrovat kardinál Dominik Duka. Brány Pražského hradu zůstanou výjimečně otevřené až do jejího skončení.

Staré Město Pražské

Týnský chrám v noci

Týnský chrám v noci
foto: cs.wikipedia.org

S oslavami narození Spasitele nezůstanou pozadu ani staroměstské kostely. V tom nejkrásnějším z nich, chrámu Matky Boží před Týnem, si od 16.30 hodin můžete poslechnout Českou Mši vánoční Jana Jakuba Ryby.

Sváteční mše ve 22 hodin proběhne také v kostele Panny Marie pod řetězem.

Kostel Panny Marie Sněžné uvítá na mši v 16 hodin rodiny s dětmi a o půlnoci dospělé.

V kostele sv. Jiljí zazní ve 23 hodin vigilie z Narození Páně, na kterou o hodinu později naváže půlnoční mše s koledami.

Nové Město Pražské

Také v Novém Městě Pražském se můžete těšit na slavnostní vigilie, půlnoční mše a koncerty.

Kostel sv. Ignáce na Karlově náměstí má na Štědrý den na programu hned dvoje vigilie. Od 16 hodin proběhne mše svatá určená pro rodiny s dětmi, ve 24 hodin potom půlnoční mše s koledami.

Podobný program má také kostel sv. Ludmily na náměstí Míru. V 6.30 hodin je to mše pro rodiny s dětmi, o půlnoci potom klasická půlnoční.

Ve 24 hodin zahájí půlnoční mše také v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

A pokud chcete být do půlnoci zpátky doma, můžete vyrazit na 22. hodinu přímo do srdce Prahy na Václavské náměstí, kde proběhne bohoslužba pod širým nebem.

Tak co, půjdete někam na půlnoční? Nebo si připomenete narození Páně klidným rozjímáním v teple domova? Případně máte jiný tip na mši? Napište ho do diskuze pod článkem!

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář