Praha: Ohlédnutí za festivalem Open House

Ohlédnutí za festivalem Open House

Praha, Tančící dům

foto: Praha levně

Na pražský festival Open House jsme vás v polovině května zvali. Jde o akci, která je založena na jednoduché, avšak silné myšlence: Nabídnout zvídavým lidem volný vstup do budov, kam se běžně nedostanou.

A ukázalo se, že Pražané své město milují! Zajímavé možnosti vidět zblízka jeho architektonické zajímavosti využilo na 35 000 návštěvníků.
„Z obrovského zájmu o otevřené domy jsme nadšeni. V prvním ročníku jsme dosáhli stejné návštěvnosti jako Vídeň, která s festivalem Open House začala vloni na podzim. Ve Vídni byl ale oproti Praze otevřen dvojnásobek budov,“ uvedl ředitel Open House Praha Michal Tošovský.

Touláte se rádi po Praze?

Nejvíc lákalo ministerstvo

Největším objevem festivalu se stalo sídlo Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, kde byla veřejnosti vůbec poprvé zpřístupněna prosklená kupole. Velkou pozornost tradičně přilákala také Kramářova vila, Tančící dům a Main Point v Karlíně s impozantní kanceláří generálního ředitele. Zástupy lidí prošly i palácem Langhans. S velkým ohlasem se setkala též možnost návštěvy historické elektrárny na Štvanici a Ústřední telekomunikační budovy O2.

Kde jsme byli my

Neodolali jsme ani my a z více než tří desítek výjimečných objektů jsme si vybrali čtyři: Dům U Dvou zlatých medvědů, Tančící dům, elektrárnu na ostrově Štvanice a mobilní dům na vodě Port X.

Pojďte se s námi podívat, jak to tam vypadalo!

zdroj: openhousepraha.cz
foto: Praha levně

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář