Praha: Tip na super odpoledne: Kam na Den dětí v Praze?

Tip na super odpoledne: Kam na Den dětí v Praze?

praha-deti

foto: Praha levně

Láska. Bezbrannost. Naděje do budoucnosti… S dětmi se spjato mnoho představ. Obohacují život dospělých a dávají mu smysl. Tak neberte oslavy Dne dětí formálně, ale pořádně si ho užijte.

Letošní Den dětí připadá na neděli, ale slavit se bude už od pátku. nabízíme vám tipy na dny plné her, soutěží a vůbec zábavy, v mnoha případech zdarma. Důležitější je ovšem dobrá nálada a čas strávený společně s mámou a tátou.

A nezapomeňte ani na malý dáreček. Každá záminka, jak udělat svým dětem radost, je přece dobrá! Co nabízí den dětí v Praze?

Den dětí ve vesmíru

Na vesmírné překvapení zve na den dětí Planetárium hl. m. Prahy. Děti tam o víkendu čekají dva dny plné pořadů a překvapení. Budou se moci projet po Měsíci nebo Marsu, nechat si namalovat na obličej obrázek s astronomickou tématikou, poskládat vesmírné puzzle. Program zabere asi tři hodiny a probíhá od 10 do 15.30 hod.
Vstupné: dospělí 130 Kč, děti 3 – 15 let 65 Kč, rodinné 2+1 až 4 325 Kč

Naše tipy, kam s dětmi

 Pohádky v Podviní

Oslavy Dne dětí můžete také strávit v parku Podvinný mlýn. Po celém jeho areálu se bude rozkládat pohádkový les. Děti v něm projdou vyznačenou trasu a cestou potkají pohádkové postavy v krásných kostýmech a budou plnit nejrůznější úkoly a hrát zajímavé hry. Těšit se můžou na prince, draka, čerta, princeznu, vodníka, vílu, ježibabu, Jeníčka s Mařenkou. Cestu zvládnou i maminky s kočárky. Pohádkový les se bude konat od 14 do 17 hodin. ještě o hodinu déle si budou děti moci užívat nafukovací atrakce: skákací hrad, obří skluzavku, bourací kladivo, segway vozítka či malou horolezeckou stěnu. Připraveno je také občerstvení.
Vstupné: zdarma

Aquapalace v neděli jen za korunu

Aquapalace Praha, Čestlice

foto: aquapalace.cz

Aquapalace Praha zve na Den dětí – největší český aquapark otevře všem dětem do výšky 150 cm brány za symbolickou jednu korunu. Kromě tří paláců plných čisté a teplé vody a venkovní zóny čeká děti i spousta soutěží a odměnami. V Paláci pokladů najdou vrak pirátské lodi, vodní hřiště se skluzavkou, ale také brouzdaliště a spoustu atrakcí: Banán, Saturn, šlapací Aquapaddlery, chození po vodě v kouli (aquazorbing), vodní pólo nebo fotbálek zaručí, že se děti nebudou nudit celý den. Pro ty odvážnější čeká v Paláci dobrodružství šest toboganů, 3 klouzačky a obří trychtýř Space hole a ve venkovní zóně zase Divoká řeka.
Vstupné: do 150 cm 1 Kč

Kouzelná školka v Palladiu

Obchodní centrum Palladium připravilo na pátek 30. května od 14 do 18 hodin zábavný program pro děti. V 15.30 dokonce zavítá do druhého patra Majda z Kouzelné školky. Připravena je také soutěž Skákací panák o ceny jako Barbie, stavebnice Lego, deskové hry, ale i poukázky na zmrzlinu, na nápoje do Starbucks či hračky PlayMais. Dětem budou k dispozici také dvě šikovné malířky na obličej. Rodičům potom nabídnou vybrané obchody slevy a speciální nabídky na dětský sortiment.
Vstupné: zdarma

Dílnička na Klamovce

Klub Klamovka připravil na pátek 30. května pro předškoláky a malé školáky spoustu her a soutěží, ale také tvořivou dílnu. Každý účastník dostane drobný dárek. Akce proběhne od 11.30 hod., za pěkného počasí v parku Klamovka, za deště v prostorách klubu. program je určený pro děti od 2 do 8 let.
Vstupné: zdarma

Zlobí? Do senátu s nimi!

V neděli 1. června od 14 do 17 hodin mohou rodiče s ratolestmi navštívit i půvabný Valdštejnský palác. Na tento den je tam připraven Den dětí v Senátu, který nabízí zábavný program pro rodiny.
Vstupné: zdarma

Co o Dni dětí víte?

  • Mezinárodní den dětí byl vyhlášen Ligou národů už v roce 1925 v Ženevě.
  • Ještě o pět let dříve však vyhlásilo Den dětí Turecko. V roce 1920 to udělal zakladatel republiky Mustafa Kemal Atatürk v den vyhlášení Turecké nezávislosti. On sám děti miloval a jehož krédem bylo: „Děti jsou nový začátek zítřka.“ Dodnes tak Turecko slaví Den dětí. 23. dubna spolu se Dnem svrchovanosti republiky.
  • V České republice byl tento mezinárodní svátek oficiálně uznán v roce 1950. Slaven byl ale už za první republiky.
  • A aby toho nebylo málo, 20. listopad pak stanovila Organizace spojených národů za Světový den dětí. Stalo se tak u příležitosti výročí Deklarace práv dětí, nicméně svátek se příliš neujal.

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář